مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2919897194737432303

آغاز برداشت کلزا از مزارع ملایر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر از آغاز برداشت کلزا از مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.

غلامحسین تقوی در گفت‌وگو با فارس در ملایر با اشاره به اینکه محصول کلزا یکی از محصولات کم‌آب‌بر و پربازده اقتصادی در بخش کشاورزی است اظهار کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی طی سال‌های گذشته حمایت‌های خوبی را از کشت دانه‌های روغنی به ویژه کلزا داشته است.

وی با بیان اینکه کشت کلزا با استقبال خوب کشاورزان ملایر در سال زراعی مواجه شده است، گفت: سال گذشته یکصد هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر کشت کلزا رفت که این رقم امسال 6 برابر افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر اضافه کرد: در حال حاضر 850 هکتار از اراضی شهرستان ملایر به کشت کلزا اختصاص پیدا کرده که به علت سرمازدگی از 600 هکتار آن محصول برداشت می‌شود.وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از یک‌هزار و 200 تن کلزا از مزارع زیر کشت این محصول در ملایر برداشت شود.تقوی با اشاره به آغاز برداشت کلزا در ملایر افزود: کشاورزان کلزاکار می‌توانند محصول تولید شده خود را به انبار نمایندگی دانه روغنی در ملایر تحویل و یا به صورت مستقیم به کارخانه روغن‌کشی نهاوند تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه محصول کلزا نیز به صورت تضمینی و با قیمت مصوب هر کیلو 25 هزار ریال خریداری می‌ شود خاطرنشان کرد: مبلغ خرید نیز طی 10 روز از سوی دولت به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.