مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2919896520288253931

آمادگی شهر« گلپورگان» برای ثبت‌جهانی

به گفته اداره میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی زاهدان برای گردشگرانی که به سیستان وبلوچستان سفر می‌کنند تسهیلاتی در قالب یارانه سفردر نظر گرفته شد‌ه‌است.

به گزارش ایلنا ‌رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان زاهدان گفت: افزایش اعتبارات حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان در دولت تدبیر و امید چند برابر شده است. وی گفت:با توجه به قابلیت‌های استان سیستان و بلوچستان برنامه های مهمی در حوزه گردشگری از جمله جشنواره فصل خرما،انار سنگان و ... داریم که قرار است امسال با نگاه ملی و بین المللی برگزار شود.

حسینی ارائه تسهیلات به توریست‌ها را یکی از برنامه‌های این سازمان برای جذب گردشگر به استان عنوان کرد و افزود: طبق توافقی که با سازمان میراث فرهنگی کل کشور انجام شده است تسهیلاتی برای توریست‌ها در نظر گرفته شده است، این تسهیلات در قالب یارانه سفر که بخشی از هزینه‌های آنها را سازمان میراث فرهنگی پرداخت می‌کند، اجرا خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی زاهدان اجرای تورهای گردشگری از اماکنی همچون شهر سوخته، میرجاوه و خاش را از جمله برنامه ها برای گردشگران در استان ذکر کرد.

حسینی گفت: شهر گلپورگان که اولین کارگاه زنده سفال ایران و دومین کارگاه در جهان بعد از ژاپن است، مقدمات ثبت جهانی‌اش فراهم شده است. بمپور و ایرانشهر هم قرار است به عنوان شهر سوزن دوزی در ایران مطرح شود.