مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2918798217586797607

کوفته گشنیز (شیرازی)

کوفته از غذاهای معروف ایرانی است که ساکنان شمال‌غربی ایران در پختن آن تبحر بسیاری دارند، کوفته تبریزی معروف‌ترین نوع این غذای ایرانی است.

اما انحصار پخت این غذا تنها به تبریزی‌ها محدود نمی‌شود، شیرازی‌ها کوفته مخصوصی با استفاده از گشنیز درست می‌کنند که بسیار خوش‌عطر و طعم است و در عین حال به دلیل داشتن گشنیز باعث تقویت معده و هضم آسان است.

مواد لازم برای تهیه کوفته گشنیز برای 4 نفر:

گوشت چرخ‌کرده: نیم کیلوگرم / گشنیز خردشده: 200گرم / تخم‌مرغ: 2 عدد / پیاز متوسط: 2 عدد / آرد نخودچی: 4 قاشق غذاخوری / برنج پخته: 2 پیمانه / گوجه‌فرنگی: نیم کیلوگرم / رب گوجه‌فرنگی: 2 قاشق غذاخوری / نمک و فلفل: به اندازه کافی / آبغوره: 3 قاشق غذاخوری

یکی از پیازها را رنده کنید و با گوشت چرخ‌کرده مخطوط کنید، تخم مرغ، آرد نخودچی، برنج و گشنیز خرد شده را به آن اضافه کرده و نمک و فلفل بزنید و دوباره ورز دهید و 40 دقیقه کنار بگذارید تا خوب مواد به خورد هم بروند.

در این مدت آب کوفته را تهیه کنید، برای آب کوفته پیاز دیگری را ریز خرد کرده در روغن تفت دهید، طلایی که شد گوجه فرنگی‌ها را خرد یا رنده کرده و در آن می‌ریزیم و سپس رب و کمی گشنیز به آن اضافه کنید. کمی نمک و فلفل و 2 لیوان آب به مواد اضافه کرده و اجازه دهید کامل بجوشد. بعد از مخلوط کوفته‌تان به اندازه یک کف دست برداشته و گرد کنید و در آب کوفته که زیر آن را کم کرده‌ایم بریزید و نیم ساعتی بگذارید کوفته‌ها بپزد. ده دقیقه مانده به سرو به آب کوفته آبغوره اضافه کنید و بعد از دوسه جوش از روی حرارت بردارید و سرو کنید. کوفته را با ترشی لیته و سبزی خوردن تازه سرو کنید.