مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2918797832376707830

بلال با سس مخصوص(یک عصرانه سالم و خوشمزه)

برای ما ایرانی‌ها بلال معمولا یک عصرانه خوشمزه تلقی می‌شود که دانه‌های آن برای تزئین غذا و سالاد کارکرد دارد، اما خوب است بدانیم ذرت در بسیاری از کشورهای جهان پایه اصلی بسیاری از نان‌ها و غذاهاست.

آمریکایی‌ها مخصوصا ساکنان آمریکای مرکزی و جنوبی این دانه غنی از ویتامین‌های گروه B، آنتی‌اکسیدان‌ها و فیتونوترینت‌ها را به ‌صورت‌های مختلف آرد و دانه آبپز و... استفاده می‌کنند.

ذرت همچنین یکی از غلات فاقد گلوتن است که می‌تواند منبع مناسبی از نشاسته برای بیماران مبتلا به سلیاک باشد.

برخی آنتی‌اکسیدان‌های موجود در ذرت، آنزیم مبدل آنژیوتانسین را مهار می‌کند و به نوعی مانند داروهای کاهنده فشارخون عمل می‌کند.

با این همه خواص و مواد معدنی موجود در ذرت، این هفته یک روش تازه برای مزه‌دار کردن متفاوت آن ‌آموزش می‌دهیم تا طعم جدید و مفیدی را امتحان کنید.

ذرت را پوست کنده و بشویید و به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم کنید، اگر برای عصرانه مصرف می‌کنید ذرت‌ها را کامل در یک قابلمه آب انداخته و یک ساعت کامل آبپز کنید. می‌توانید از کباب کردن ذرت روی آتش نیز استفاده کنید. همچنین در فر نیز می‌توان ذرت را کباب کرد. اگر از روش آبپز استفاده می‌کنید، بعد از پخت زود آب آن را خالی کنید تا ذرت‌ها تیره نشوند.

در ظرف دیگری آب نمک درست کرده و ذرت‌های پخته را در آب نمک قرار دهید. بعد آن را در آورده و در سینی بچینید، برای تهیه سس دو قاشق سس مایونز را با دو قاشق ماست، دو قاشق آب لیموترش تازه، یک قاشق پنیر پارمزان رنده شده، یک قاشق پیازچه خرد شده مخلوط کرده و به آن نمک و فلفل و آویشن و پودر شوید بیفزایید و کنار ذرت‌ها موقع سرو قرار دهید.