مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2913839540708603955
در فضای مجازی

یادآوری سرعت زیاد با نصب عکس بچه‌ها

چه تصادف‌های بسیاری که علت آنها سرعت بیش از حد اعلام نشده و چه افسوس بزرگی که این تصادف‌های بی‌شمار و دهشتناک، درس عبرتی برای ما نمی‌شود! متاسفانه حتی جریمه‌های سنگین راهنمایی و رانندگی هم آنچنان که باید تاثیر بسزایی در کاهش این تصادفات نداشته است.

شاید به همین دلیل بوده که یک خانم مبتکر در یک اقدام خلاقانه تحسین‌برانگیز، عکس بچه‌هایش را مقابل سرعت‌سنج خودروی همسرش نصب کرده تا به او در مورد سرعت زیاد و غیرمجاز هشدار دهد و یادآوری کند هرگاه خواستی پایت را روی پدال گاز فشار دهی، به آینده بدون پدر فرزندانت فکر کن؛ روشی مبتکرانه، جالب و موثر ان‌شاءالله.

تو که همش گلف بازی می‌کنی پسر!

اگر خواننده ثابت این صفحه باشید، حتما یادتان هست که تقریبا هر هفته و ناخواسته مطلبی هم درخصوص ترامپ و رفتار عجیب و غریبش (که جهانیان را به شگفتی وا می‌دارد و گاه به هم می‌ریزد) داشته و داریم. امروز هم یک خبر جالب دیگر که در فضای مجازی پر شده؛ و آن این‌که 22درصد از دوران ریاست‌جمهوری ترامپ تاکنون در زمین گلف سپری
شده است.

این خبر را شبکه خبری NBC منتشر کرده و گفته: دونالد ترامپ 37 روز از 170 روز ریاست‌جمهوری خود را در زمین گلف گذرانده است. با این حساب می‌شود درک کرد که چرا ترامپ با نخست وزیر مالزی نشست برگزار می‌کند و در توئیترش می‌نویسد گفت‌وگو با نخست‌وزیر اندونزی یا ....

معلوم است این آقای ترامپ آن‌قدر هم که سروصدا می‌کند، به مردم کشورش فکر نمی‌کند و هوش و حواسش به قول مادربزرگ ما توی زمین بازی است و هرآنچه می‌گوید دیکته‌ای است که برایش نوشته می‌شود.

کدام بهتر است؛ بدل ما یا بدل خارجی‌ها ؟!

فکر کردید فقط خودمان بدل آدم‌های دیگر را داریم و دنیا را به هم می‌ریزیم که مثلا یک مسی ایرانی داریم که مو نمی‌زند با نسخه اصلش که هی می‌فرستیمش توی این مراسم و آن میتینگ داخلی و خارجی تا بقیه را شوکه کند. نخیر... دیگران هم دارند! تازه ما اگر بدل یک فوتبالیست را داریم، آنها بدل یک رئیس جمهور قدرتمند را دارند. بدل ما شبه پولدار است، اما بدل آنها هم شبه پولدار است و هم شبه قدرتمند و شبه سیاستمدار. البته او هم مثل بدل ما در نهایت یک آدم ساده و معمولی است؛ یک کشاورز 54 ساله چینی که عجیب شبیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه است و به دلیل همین شباهت کلی مشهور شده و برای خودش برو و بیایی پیدا کرده است.

این کوپن‌ها انتظارمان را می‌کشند...

این روزها کمپین‌های زیادی برای تشویق و ترغیب مردم به صرفه‌جویی در مصرف آب راه افتاده است؛ خلاصه این‌که هرکسی هر کاری از دستش برآید؛ عملی و رفتاری و نوشتاری انجام می‌دهد که گاه اقدامات مبتکرانه جالبی هم در میان آنها دیده می‌شود. تصویر زیر نمونه‌ای از آن است که طراحی یک کوپن (‌به تقلید از کوپن‌های نفت و خوراکی دوران جنگ) را نشان داده و هشدار می‌دهد اگر می‌خواهید روزی (‌مثلا سال 1401 و 5 سال دیگر) چشمتان به این کوپن‌ها نیفتد و مجبور به استفاده از آن نشوید، شیر آب را ببندید و حواستان به مصرف صحیح آب باشد.

شهروندان مسئولیت‌پذیر هامبورگی

اگر اهل خبر باشید و کمی هم سیاست، حتما می‌دانید نشست دو روزه گروه 20 همین چند روز پیش در هامبورگ آلمان به پایان رسید. اما از اصل نشست و تعهدات محیط زیستی و اقلیمی‌اش که بگذریم، این نشست حواشی بسیاری داشت از جمله اعتراض معترضان و درگیری با پلیس و آتش زدن و آتش گرفتن و... که نتیجه‌اش و دست‌کم آنچه به صفحه امروز ما برمی‌گردد، تلی از زباله‌های سوخته و غیرسوخته‌ای بود که از این تظاهرات و آشوب چند روزه برجای ماند. و اما آنچه در این میان برای ما جالب بود و مطمئنیم برای شما هم جالب است، اقدام داوطلبانه مردم هامبورگ آلمان در تمیز کردن شهر از این آثار و زباله‌ها بود. آنها مثل ما منتظر ننشستند تا کارکنان شهرداری بیایند و زباله هایشان را جمع و خیابان‌ها را تمیز کنند؛ خودشان آستین همت را بالا زدند و نشان دادند شهروند مسئول بودن یعنی چه؟... اگر یادتان باشد نظیر این حرکت را چند سال پیش در کشور پهناور چین هم داشتیم. آنها هم هنگام بازی‌های جهانی خود - چه پیش از مراسم و چه پس از آن - به کمک مسئولان آمدند و خیابان‌هایشان را تمیز و زیبا کردند تا بخشی از فرهنگ شهروندی خود را به نمایش بگذارند.

کاری که داعش با موصل کرد

تصویری که این روزها تقریبا به تمام شبکه‌های اجتماعی و مجازی راه یافته، تصویر موصل پس از آزادسازی است .تصویر سیاه و تلخ است و نمایی از ویرانی کامل شهری است که داعشیان آدم‌نما و سیرت وحوش (البته صد رحمت به وحوش)، آن را به این روز انداخته‌اند. این عکس غم‌انگیز جدای از نشان دادن صورت و سیرت زشت داعشیان، حاوی پیام‌های بسیاری است.

این‌که اگر اتحاد و یکپارچگی‌مان را از دست بدهیم و به بیگانه رو کنیم، باید منتظر چنین عواقبی باشیم و نیز اگر متحد شویم و یکصدا، می‌توانیم حتی رذل‌ترین و خطرناک‌ترین دشمنان را هم
نابود کنیم.