مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885848165234211673
یادداشت

لژیونر شو تا ملی‌پوش شوی

روزی که کارلوس کی‌روش به فوتبال ما آمد، فوتبال مانند محتضری بود که نفس‌های آخرش را می‌کشد. تا سطح تیم‌های درجه 2 آسیا پایین آمده بودیم و وضعیت خوبی نداشتیم؛ بنابراین کی‌روش تیم ملی را ویران کرد و از نو ساخت.

روزهایی را به یاد می‌آوریم که با مصدومیت تنها یکی از بازیکنان اصلی تیم، تمام جامعه فوتبال عزا می‌گرفت و حالا تیم ملی در اختیار هیچ باندی نیست و هیچ بازیکنی نمی‌تواند برای تیم ملی ناز کند چون می‌داند که چند بازیکن خوب منتظر ورود به تیم ملی هستند. کی‌روش تیم ملی را جوان و یکدست کرده و ضمنا یک پیام بزرگ هم به فوتبال ایران داده. برای ورود به تیم ملی باید به یکی از لیگ‌های اروپایی بروید تا اصول فوتبال حرفه‌ای را در باشگاهی اروپایی بیاموزید.

ورود علی کریمی و میلاد محمدی به ترکیب تیم ملی در جریان چنین پروسه‌ای اتفاق افتاد. شاید در روزهای اول حضور کی‌روش، این تاکید را نگاه از بالا به پایین او به فوتبال ما تعبیر می‌‌کردند؛ اما حالا همه می‌دانند که لیگ ما مجبور است سطح فنی و کیفی خود را ارتقا دهد تا دیده شود. سطحی که اکنون از آن برخوردار نیست. حالا بازیکنان فوتبال ایران به تقلا افتاده‌اند تا هر طور شده لژیونر شوند تا راه رسیدن به تیم ملی نزدیک شود. کاش همان طور که بعد از سال‌ها مقاومت، به لباسی در شان تیم ملی تن دادیم و با یک برند باکیفیت قرارداد بستیم، معنای این تاکید کی‌روش را هم دریابیم و فوتبال را از این وضعیت عجیب با این تیم‌های بدهکار خارج کنیم.

امید توفیقی

ورزش