مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885835480456019107
گره‌های نقل‌و‌انتقالات تابستانی کی باز می‌شود؟

ستاره‌های بدون تیم

فقط 4 روز از شروع رسمی فصل تابستانی نقل و انتقالات فوتبال ایران می‌گذرد، اما فعالان این بازار یعنی مدیر برنامه‌ها، بازیکنان، مربیان و باشگاه‌ها، خوب می‌دانند برای رسیدن به خواسته خود باید در همین روزهای آغاز فصل نقل و انتقالات تکلیف را روشن کنند، در غیر این‌صورت نه بازیکن به تیم مورد نظرش می‌رسد و نه باشگاه می‌تواند لیست اولویت دار کادر فنی‌اش را جذب کند.

در بین بازیکنانی که هنوز به طور رسمی تیم فصل آینده‌شان را مشخص نکردند وضعیت چند ستاره چندان مبهم نیست. کمال کامیابی‌نیا با پرسپولیس تمدید خواهد کرد و امید ابراهیمی با استقلال. پژمان منتظری هم خیلی به استقلال نزدیک است. احسان پهلوان عنوان کرده در ذوب‌آهن می‌ماند. سروش رفیعی هم ظاهرا از امضای قرارداد با الخور پیشمان شده است. با این حال معماهای نقل و انتقالات کم نیست.

یکی از بازیکنانی که استقلالی‌ها سخت به دنبال جذب او هستند سرور جپاروف است. کش و قوس سپاهان و استقلال بر سر این بازیکن ازبک ادامه دارد و هنوز مشخص نیست او فصل آینده با پیراهن کدام تیم در لیگ ایران به میدان خواهد رفت. هرچند برای جباروف، تیم بعدی یکی از دو تیم استقلال و سپاهان خواهد بود، اما در مورد آندرانیک تیموریان حدس زدن تیم فصل آینده او کمی دشوار است. آندو که بعد از جدایی از استقلال، پیراهن تیم‌های تراکتورسازی، ماشین‌سازی و نفت را بر تن کرد و زیاد هم درخشان نبود، حالا در شرایطی که تیم ملی را هم از دست داده است، به دنبال یک تیم خوب می‌گردد تا زیاد هم بی‌سروصدا از صحنه این فوتبال محو نشود.

در این بین چند بازیکن هم هستند که بین لژیونر شدن یا بازی در ایران بلاتکلیف هستند. یکی از آنها مجتبی جباری است. طبق اعلام رسمی باشگاه الاهلی جباری از این تیم جدا شده است اما کجا خواهد رفت؟ مجتبی چند روز پیش عنوان کرد ابتدا باید ببیند سرمربی و مدیر فصل آینده استقلال کیست و بعد درباره بازگشت به استقلال تصمیم بگیرد. یک اظهارنظر عجیب از جنس مجتبی جباری. در روزهای گذشته نشانه مثبتی از سوی استقلال برای جذب جباری دیده نشده است.

اشکان دژاگه هم با وجود بازی در تیم ملی ایران مدتهاست حضور خاصی در بازی‌های باشگاهی ندارد و ولفسبورگ هم رسما اعلام کرد قرارداد اشکان تمدید نمی‌شود. باید دید دژاگه برای فصل قبل از جام جهانی چه تصمیمی می‌گیرد؟ مطمئنا اولویت او لژیونر ماندن است اما باید برای احتمال بازگشت این بازیکن به لیگ ایران هم چند درصدی شانس قائل بود.

داریوش شجاعیان به استقلال پیوست

باشگاه گسترش فولاد رضایت نامه داریوش شجاعیان را برای استقلال صادر کرد. به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، براساس توافق صورت گرفته میان مدیرعامل باشگاه استقلال و هوشنگ نصیرزاده، مدیر عامل باشگاه گسترش فولاد تبریز، داریوش شجاعیان بازیکن تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز از شب گذشته به صورت رسمی و قانونی به مدت 3 فصل بازیکن استقلال تهران شد و این توافقنامه میان مدیران عامل دو باشگاه به امضا رسید.