مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885821639843812136

لو رفتن سوالات امتحان نهایی صحت ندارد

ماجرای لو رفتن سوالات امتحان نهایی پس از رسانه‌ای شدن و واکنش‌های بسیار حالا از سوی رئیس پلیس فتا رد شد.

به گزارش جام‌جم، ماجرا از وقتی آغاز شد که بسیاری البته با ارائه دلیل و سند معتقد بودند سوالات امتحانات نهایی پیش از امتحانات لو رفته است، این داستان تا جایی پیش رفت که برخی از نمایندگان مجلس هم به مساله ورود پیدا کردند و قول پیگیری این موضوع را در مجلس دادند.

این نکته هم واکنش رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش را به دنبال داشت. عمادی در این رابطه می‌‌گوید: در برخی شبکه‌های‌های مجازی ادعایی مبنی بر لو رفتن سوالات امتحان نهایی وجود داشته، اما مورد اثبات شده‌ای وجود ندارد و ما اکنون ادعای اثبات شده‌ای در دست نداریم، اما اگر گزارشی از طریق پلیس فتا و حراست به آموزش و پرورش ارسال شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حالا پلیس فتا اعلام کرده است که این ادعا واقعیت ندارد. سرهنگ مهدی کاکوان رئیس پلیس فتای تهران درباره ماجرای فروش سوالات لو رفته امتحانات دانش‌آموزان و اظهارات مطرح شده مبنی بر خرید و فروش آنها در برخی شبکه‌های اجتماعی گفت: به دنبال اطلاع همکارانمان در پلیس فتا از فعالیت برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی در خصوص فروش سوالات امتحانات نهایی و همچنین گزارش آموزش و پرورش مبنی بر ادعای برخی افراد مبنی برداشتن سوالات امتحانی و فروش آنها به دانش‌آموزان، موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی با تاکید بر این‌که در تمام بررسی‌های انجام شده پلیس فتا، هیچ مستنداتی مبنی بر صحت ادعای لو رفتن سوالات امتحانات نهایی به دست نیامد، افزود: در تحقیقات انجام شده پلیس، سه نفر کلاهبردار که مدعی فروش سوالات امتحانات نهایی بودند شناسایی و دستگیر شدند و مشخص شد ادعای این افراد مبنی برداشتن سوالات اصلی، کذب است و این افراد با وعده‌های دروغ از دانش‌آموزان کلاهبرداری می‌کردند.