مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885734839211221120

انتظارات سجادی حسینی از دولت

کاوه سجادی‌حسینی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینما، این روزها مشغول تهیه تئاتر «آندورا» است. او در گفت‌وگو با سینماپرس با تأکید بر این‌که مشکل رانت‌خواری یکی از معضلات اساسی سینمای کشور است، اظهار کرد: متأسفانه ما همواره شاهد آن هستیم که برخی افراد از رانت‌های آنچنانی در سینما بهره‌مند می‌شوند و همواره و در هر شرایطی می‌توانند کار کنند و فعالیت داشته باشند، اما از سوی دیگر بسیاری از سینماگران نه رانتی دارند و نه شرایط کار و حضور در سینما برایشان مهیاست. امیدوارم مسئولان فرهنگی جدیدی که بزودی در رأس امور قرار می‌گیرند، این‌گونه مشکلات تبعیض‌آمیز را برطرف کنند.

این فیلمساز در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان این‌که امیدوارم شخصی وزیر فرهنگ شود که حداقل آشنایی با ادبیات و سینما داشته باشد، خاطرنشان کرد: ما نیاز به مدیرانی در حوزه فرهنگ و هنر داریم که با مقوله فرهنگ آشنایی کامل داشته باشند و یک مدیر فرهنگی بخصوص باید نسبت به سینما و ادبیات جهان شناخت و آگاهی کافی داشته باشد تا بتواند باعث رشد سایر هنرها شود.

وی در خاتمه این گفت‌وگو افزود: امیدوارم در دوره جدید به جوانان بیش از پیش بها داده شود و آنها هم بتوانند در تمامی عرصه‌های فرهنگی و هنری کشور فرصتی برای عرض اندام و نشان دادن دغدغه‌هایشان داشته باشند. اگر مدیران فرهنگی برای تمامی هنرمندان فرصتی برابر برای تولید و عرضه کالاهای فرهنگی‌شان فراهم سازند، بخش اعظمی از تبعیض‌ها و مشکلات و گلایه‌ها از بین خواهد رفت و ما می‌توانیم دست در دست هم رشد فرهنگ و هنر کشورمان را شاهد باشیم.