مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885708537594962724

شعرخوانی مصطفی رحماندوست برای نمایشگاه «روی دیگر پنجره»

آرش رئیسیان، موسس و مدیر گالری «دارگون» از تدارک و برگزاری نمایشگاهی به‌ریاد استاد کیارستمی خبر داد.

به گزارش جام‌جم، رئیسیان با اعلام این خبر گفت: نمایشگاهی با نام «روی دیگر پنجره» به یاد عباس کیارستمی پیش رو داریم. نام نمایشگاه را از یکی از هایکوهای استاد کیارستمی برداشت کرده‌ایم. اصل هایکو این است: یک روی پنجره به سمت من است، یک روی دیگر به سمت عابری که می‌گذرد.

او توضیح داد: این نمایشگاه شامل آثار 43 هنرمند است که با الهام از فیلم «ABC آفریقا» ساخته استاد کیارستمی دست به خلق 43 اثر هنری زده‌اند.

رئیسیان همچنین درباره زمان برگزاری نمایشگاه اعلام کرد: زمان برگزاری را به مناسبت هفته بین تولد استاد کیارستمی در یکم تیر ماه و مرگ ایشان در 14 تیر در نظر گرفته‌ایم، اما افتتاحیه را به‌دلیل عدم تداخل با دیگر برنامه‌های بزرگداشت ایشان در 2 تیر ماه برگزار خواهیم کرد. قصدمان این است که این آثار به فروش برسند و بخشی از فروش را به انجمن خیریه «احساء» اهداء کنیم. این مستندساز و عکاس هنری در پاسخ به این سوال که هدف از برگزاری این نمایشگاه چیست، گفت: این نمایشگاه نیز به تأسی از فیلم «ABC آفریقا» که به بیماری ایدز می‌پردازد، درباره کودکان آسیب‌دیده از این بیماری است و حضور کودکان بخشی از نقطه هدف این نمایشگاه است.

کودکان آسیب‌دیده از این بیماری در کنار دیگر کودکان در برنامه‌های جنبی این رویداد که شامل قصه خوانی با مهتاب شهیدی، شعر خوانی با حضور مصطفی رحماندوست، اجرای تئاتر خلاق توسط جمال‌الدین اکرمی و برنامه نقاشی و بازی با مدیریت سمیرا دریا است، همکاری و حضور خواهند داشت. همچنین اجرای موسیقی توسط گروهی از نوجوانان را هم در برنامه خواهیم داشت.

این نمایشگاه از 2 تا 14 تیر ماه در گالری دارگون به آدرس خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، کوچه بدیعی، بن‌بست بشردوست، پلاک 14به جز شنبه‌ها، دایر و ساعت بازدید از آن 17 تا 21 است.