مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885702059048304170

دور جدید نمایشنامه‌خوانی‌ها با اسماعیل خلج

اسماعیل خلج گفت: با برگزاری جلسات نمایشنامه‌خوانی به دنبال ایجاد فضای فرهنگی هنری هستم و اهداف مالی ندارم.

اسماعیل خلج که نامش به عنوان نویسندگان پیشرو ادبیات نمایشی ایران شناخته شده است، علاوه بر نگارش نمایش به کارگردانی، بازیگری، سرودن و نقاشی نیز پرداخته است. او که اکثر آثارش را خود نوشته و کارگردانی کرده، در برخی از آنها نیز بازی داشته است. خلج در نظر دارد از 31 خرداد تا 2 تیر ماه در برنامه‌ای با عنوان «سنگلج با خلج» تعدادی از آثارش را نمایشنامه‌خوانی کند.

این نمایشنامه‌نویس در گفت‌و‌گو با هنرآنلاین هدف از برگزاری این برنامه را این‌گونه توضیح داد: پیش از این نیز نمایشنامه‌خوانی همین آثار را در فرهنگسرای سرو برگزار کردم. منتها این بار با تغییرات اندکی در بازیگران این برنامه در تالار سنگلج به روی صحنه خواهد رفت. اسماعیل خلج با اشاره به این‌که به دنبال سود مالی از برگزاری جلسات نمایشنامه‌خوانی نیستم، یادآور شد: در نظر دارم تا فضای فرهنگی هنری ایجاد شود و به دنبال اهداف مالی نیستم. بهای بلیت اجرای هر شب ده هزار تومان است که این مبلغ بسیار ناچیز است و برای گروه ما ایجاد فضای فرهنگی اهمیت ویژه‌تری دارد.

در برنامه «سنگلج با خلج»، 31 خردادماه نمایشنامه «گلدونه خانم»، یکم تیرماه دو نمایشنامه «صغری دلاک» و «بابا شیرعلی» و دوم تیرماه بخش‌هایی از نمایشنامه‌های «داستان‌های ناتمام»، «هفت نمایشنامه کوتاه» و «جمعه‌کشی» توسط بازیگرانی چون گلاب آدینه، مریم بوبانی، شادی صیادی‌نیا، اکبر رحمتی، مهدی میامی، مجید گیاهچی، محمد صدیق‌مهر و اسماعیل خلج نمایشنامه‌خوانی خواهد شد.

این برنامه که به نمایشنامه‌خوانی آثار «اسماعیل خلج» اختصاص دارد ساعت 18 در تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد.