مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885689170100896740

کودکان بی‌شناسنامه سیستان و بلوچستان به مدرسه می‌روند

مسئول دبیرخانه کمیسیون فاقدان شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین سیستان و بلوچستان گفت: کودکان لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی (شناسنامه) در این استان، کارت حمایت تحصیلی دریافت می‌کنند.

میثم برازنده دیروز در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: هیات دولت با هدف توسعه عدالت آموزشی و پیشگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی با صدور کارت حمایت تحصیلی برای افراد لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی موافقت کرد.

وی افزود: هیات وزیران به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و به استناد اصل 138 قانون اساسی تصویب کرد، وزارت کشور (فرمانداری‌ها) موظفند، با همکاری وزارت آموزش و پرورش به‌منظور پوشش کامل تحصیلی افراد لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی که از نظر سنی امکان نام نویسی و تحصیل در نظام آموزشی رسمی کشور را دارند، ‌شناسایی و کارت ویژه‌ای با عنوان کارت حمایت تحصیلی برای آنان صادر کنند.

وی ادامه داد: با این اقدام، امکان نام‌نویسی و تحصیل افراد دارای این شرایط در مدارس تمام مقاطع تحصیلی داخل کشور فراهم می‌شود.

مسئول دبیرخانه کمیسیون فاقدان شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین سیستان و بلوچستان گفت: هیات دولت،‌ همچنین سازمان ثبت‌احوال کشور را مکلف کرد با زمان‌بندی مشخص، اقدامات قانونی لازم را برای صدور شناسنامه این افراد انجام دهد. مسئول دبیرخانه کمیسیون فاقدان شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: براساس آمار غیررسمی،‌ حدود 2 تا 4 هزار دانش‌آموز بدون شناسنامه در استان وجود دارد.