مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885646895428637598
افتخار بین‌المللی دیگر برای اتومبیلران ایرانی

طاهری با نایب‌قهرمانی، دور افتخار زد

سومین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی نسکار یورو در بریتانیا شاهد درخشش یک راننده ایرانی بود که توانست در رقابتی جذاب با نفر نخست این رقابت‌ها با کسب نایب‌قهرمانی از خط پایان عبور کند؛ مسابقه‌ای که 120 هزارنفر تماشاگر از نزدیک شاهد نایب‌قهرمانی میثم طاهری بودند و در میان شور ایرانیان حاضر با پرچم سه رنگ ایران دور افتخار زد.

میثم طاهری، نخستین راننده ایرانی بود که در این مسابقات شرکت کرده بود. وی اهل تاکستان است و پس از سال‌ها زندگی در ایران، هم‌اکنون چند سالی است به دبی مهاجرت کرده اما عشق به وطن سبب شده است در تمامی رقابت‌های بین‌المللی با نام ایران شرکت کند و پرچم ایران را روی ماشین خود نصب کند. میثم که همواره در ارتباط با فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران است در خانواده‌ای پرورش یافته که اعضای آن علاقه‌مند به خودرو، مسابقات ماشین سواری و مکانیک خودرو بوده‌اند.

او رانندگی حرفه‌ای را از پنج سال گذشته در پیست‌های دبی آغاز کرد. علاقه میثم به مسابقات 24 ساعته و رقابت‌های GT سبب شد در این تورنمنت شرکت کند. تلاش‌های او بی نتیجه نماند و توانست پس از حضور در مسابقات بین‌المللی اسپانیا در مسابقه نسکار یورو در انگلیس مقام دوم را کسب کند و با پرچم ایران بالای سکو برود.

وقتی از تجربه او از این مسابقات سوال شد گفت این مسابقه برایش تازگی داشته و مسابقه دشواری را پشت سر گذاشته است. ترکیب الکترونیکی و نصب دقیق قطعات ماشین با موتور 5700 سی‌سی و وزن 1/2 تنی سبب شده بود کنترل و رانندگی این ماشین با ماشین‌های دیگر متفاوت باشد.

وی قصد دارد سال آینده در مسابقات ایندی‌لایت یا نسکار آمریکا شرکت کند و هدفش نیز مسابقات 24 ساعته وGT آلمان است که با فرمول یک متفاوت است.

او همچنین تصمیم دارد این تجربه را به نسل بعدی و افراد علاقه‌مند دیگر منتقل کند، بنابراین سعی بر اطلاع‌رسانی و احیای این ورزش در ایران دارد. در حال حاضر آکادمی‌ای در دبی تاسیس کرده که امیدوار است آن را در ایران نیز گسترش دهد و راه را برای افراد مستعدی که از شرایط مالی مناسب برای شرکت در این ورزش پرهزینه برخوردار نیستند باز و از آنها به این شکل حمایت کند.