مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885620237331817028

اردوغان ما را از روند قضایی نترساند

رهبر حزب اپوزیسیون «مردم جمهوریخواه» ترکیه به کنایه و در پاسخ به تهدید اردوغان گفت: ما را از روند قضایی می‌ترسانید؟ در حالی که ما نه علیه عدالت بلکه در دفاع از آن راهپیمایی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌ان‌ان ترک، به دنبال تهدید رجب طیب‌اردوغان به آغاز روند قضایی علیه کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوریخواه ترکیه، این رهبر اپوزیسیون ترکیه اعلام کرد: این راهپیمایی را با احترام و شادی پیش می‌بریم، تلاش کرده‌ایم که باعث ناراحتی کسی نشویم. با آغوش باز از همه استقبال کرده‌ایم. می‌خواهند ما را تحریک کنند، اما ما فریب آنها را نخواهیم خورد.

وی ادامه داد: در حالی که بسیار منتقد این راهپیمایی هستند اما این سوال را نمی‌پرسند که به چه علت این راهپیمایی را انجام می‌دهید؟ زیرا آنها نیز بخوبی می‌دانند که در کشور عدالتی وجود ندارد. به تمام سوالات ما پاسخ می‌دهند، اما نسبت به این مساله واکنشی ندارند.

رجب طیب‌اردوغان در پیامی هشدارآمیز علیه رهبر اپوزیسیون ترکیه که در راهپیمایی اعتراض‌آمیز از آنکارا تا استانبول شرکت کرده، گفت: اگر روند قضایی علیه شما آغاز شد، تعجب نکنید.

این راهپیمایی در اعتراض به صدور حکم 25 سال حبس برای یکی از نمایندگان پارلمان حزب مردم جمهوریخواه آغاز شده است که کمال قلیچداراوغلو، رهبر این حزب نیز در این راهپیمایی حضور دارد.