مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885619978154487110

اقدامات واشنگتن در جنوب سوریه با اهداف داعش همسو است

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به همسو‌بودن برنامه‌های آمریکا در جنوب سوریه با اهداف داعش گفت: هیچ توجیهی برای حملات مستقیم جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه‌های ارتش سوریه و استقرار راکت‌اندازها در جنوب کشور وجود ندارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در کنفرانسی مطبوعاتی پس از دیدار با فرستاده ویژه چین به سوریه و هیات همراهش با تاکید بر اهمیت سفر فرستاده ویژه چین به منطقه اظهار کرد: چین به دنبال آن است که نقش مهم‌تری در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا کند و این همان چیزی است که همه ما در راستای منافع سوریه، روسیه، ایران و هم‌پیمانانش می‌خواهیم.

شعبان تصریح کرد: امروز این موضوع برای همه روشن و آشکار شده است که آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه همان کسانی هستند که از داعش حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند، در حالی که ائتلاف مقابل با حمایت روسیه و چین با گسترش تروریسم مبارزه می‌کند. وی افزود: قطعنامه‌های شورای امنیت بر محاکمه حامیان مالی و تسلیحاتی تروریست‌ها و آنهایی که رفت‌وآمد تروریست‌ها را تسهیل می‌بخشند، صراحت دارند، اما هرگز این قطعنامه‌ها اجرا نشده‌اند.