مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885604961001395506
یادداشت

مراقب باشیم فوتبال مثل والیبال نشود

کارلوس کی‌روش و خولیو ولاسکو پنج سال قبل در یکی از شب‌های گرم تیرماه و در یک شب وارد کشورمان شدند. ولاسکو با توجه به زمینه مساعدی که در والیبال ما وجود داشت خیلی زود اثر خود را نشان داد و کی‌روش خودش آستین بالا زد و برای موفقیت زمینه‌سازی کرد.

والیبال ما بعد از رفتن ولاسکو سیر نزولی آغاز کرد و حالا نمایش‌هایی مایوس‌کننده از این تیم می‌بینیم... و فوتبال به روزهایی رسیده که مایه فخر ورزش‌دوستان ایرانی شده و همه آن را مثال می‌زنند. حالا کی‌روش تیمی جوان، متحد، منضبط و حرفه‌ای ساخته که حتی رئیس‌جمهور از آن توقع صعود به مرحله دوم جام جهانی دارد. همه مردم ایران امیدوار هستند مهدی تاج بتواند کی‌روش را در این فوتبال نگه دارد. آنها که منافع خود را با حضور کی‌روش در خطر دیدند و آنها که حضور کی‌روش، بی‌سوادی و بی‌هنری آنها را به چشم آورد، در برابر کی‌روش قد علم کردند و روزهای پرالتهابی برای او ساختند. هیچ کسی آن روزهای تلخ را از یاد نمی‌برد. اما کی‌روش ماند و آفتاب در آسمان فوتبال هویدا شد. حالا با توجه به تجربه تلخ والیبال، همه نگران آینده فوتبال بعد از کی‌روش هستند.

کی‌روش تیم ملی را از نو ساخت، قدرتمند و مستحکم. همان طور که در پرتغال کار کرده بود و حالا فوتبال‌دوستان نگران این هستند که کی‌روش به راحتی از کف برود که اگر این طور شود، فوتبال یک برگشت به عقب واقعی را تجربه خواهد کرد.

رضا پورعالی

ورزش