مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885604502319457124
خبر جام‌جم تایید شد؛ پیروانی روی نیمکت تیم امید

به صعود به المپیک خوش‌بینم

خبر روز پنجشنبه جام‌جم درباره انتخاب امیرحسین پیروانی به عنوان سرمربی تیم ملی امید ایران سرانجام تایید شد و با اعلام رسمی مهدی تاج، او روی نیمکت تیم ملی امید نشست. پیروانی در این باره گفت: از فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه، سازمان تیم‌های ملی، کمیته‌ فنی، مهدی تاج و کارلوس کی‌روش تشکر ویژه‌ می‌کنم که مسئولیت سرمربیگری تیم‌ ‌ملی امید را به من سپردند تا در خدمت کشورم باشم. برنامه ما این است که از ششم تا دهم تیر ماه، اولین اردویمان را برگزار کنیم. اردوی دوم از 15 تیر تا اعزام به مسابقات است.

با توجه به این که 28 تیر بازی داریم،‌ 23 یا 24 این ماه راهی قرقیزستان می‌شویم. سعی کرده‌ایم در این دو اردو سه بازی تدارکاتی داشته باشیم که یک بازی خارجی و دو بازی داخلی خواهد بود. بزرگ ترین دغدغه‌ ما این است که تعامل بسیار خوبی با باشگاه‌ها داشته باشیم. این مشکل را در رده جوانان هم داشتیم. مسابقات پیش رو، مسابقات زیر 23 سال آسیاست و تیمی که قبلا در جام جهانی در اختیار داشتیم، زیر 19 سال و 20 سال است و با این تیم نمی‌توان در مسابقات حاضر شد. مشکلی که داریم این است که بازیکنان زیر 23 سال نمی‌توانند چند سال بعد در مسابقات انتخابی المپیک بازی کنند. ما در این مرحله از بازیکنان زیر 23 سال استفاده می‌کنیم تا در مراحل بعد با بالاتر رفتن سن بازیکنان زیر 20 سال، تیممان را یکدست برای المپیک آماده کنیم. ان‌شاء‌الله بعد از جلسه‌ امروز با کارلوس کی‌روش سعی می‌کنیم تا دوم یا سوم تیر ماه اسامی بازیکنان را اعلام کنیم. هیچ قولی درباره آینده نمی‌دهم، اما خیلی به صعود خوش‌بین هستیم. قول نمی‌دهم اما امیدوارم به المپیک صعود کنیم.

زمان و مکان اردوی تیم امید

زمان و مکان اولین اردوی تیم ملی امید برای کسب آمادگی حضور در رقابت‌های انتخابی قهرمانی آسیا مشخص شد. مسابقات گروه ایران به میزبانی قرقیزستان برگزار می‌شود که طی آن ایران با قرقیزستان، سریلانکا و عمان مسابقه می‌دهد. در راستای کسب آمادگی برای شرکت در این مسابقات امیرحسین پیروانی دو اردو برای تیمش در نظر گرفته است. اردوی اول از ششم تا دهم تیر در تهران برگزار می‌شود. اردوی دوم تیم ملی امید از 15 تیر تا زمان شروع مسابقات است. ایران از 28 تیر با حریفان خود دیدار می‌کند.