مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885538096549980963

جشنواره ملی «کوچ عشایر» در یاسوج

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌و‌بویراحمد، با اشاره به برگزاری جشنواره ملی «کوچ عشایر» در یاسوج، گفت: ادارات استان برای برگزاری مطلوب این جشنواره همکاری کنند.

به‌ گزارش ایلنا به‌ نقل از روابط‌عمومی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌ و بویراحمد،محمود‌باقری با اشاره به نزدیک‌بودن تعطیلات عیدفطر اظهارکرد: همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان برای عرضه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران در این ایام ضرورت دارد.وی افزود: ادارات صنعت‌ومعدن و جهاد کشاورزی باید به تأمین اقلام خوراکی مورد نیاز شامل گوشت، مرغ و نان به‌ میزان کافی اقدام کنند و همچنین نظارت‌ها در این ایام به‌منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها باید تشدید شود.

باقری، با اشاره به اینکه این استان در تعطیلات عید‌فطر امسال میزبان جشنواره ملی کوچ عشایر است، گفت: این جشنواره با حضور استان های عشایرنشین کشور در روزهای هفتم، هشتم و نهم تیرماه در شهر یاسوج برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌و‌بویراحمد خواستار استفاده از ظرفیت مهمانسراهای ادارات برای اسکان مهمانان این جشنواره شد .باقری برپایی‌سیاه‌چادرهای عشایری و مدرسه عشایر و اجرای نمایش «مال‌بارکنون» را از جمله برنامه‌های این جشنواره برشمرد و خواستار همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی و دانشگاه یاسوج در بحث تأمین غذا شد.