مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885536482702782100

شیراز، میزبان مسابقات بین‌المللی کاراته جوانان

سرپرست هیأت کاراته استان فارس گفت: درصورت موافقت فدراسیون کاراته، شیراز میزبان مسابقات بین‌المللی جوانان جهان اسلام می‌شود.

به گزارش فارس، محمدجواد شلتوک‌کار با اشاره به عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام در سال 2017 برای شهر شیراز گفت: با هماهنگی هیأت کاراته استان فارس و دبیرخانه پایتخت جوانان جهان اسلام مقدمات برگزاری یک دوره مسابقه بین‌المللی کاراته تحت عنوان مسابقات جوانان جهان اسلام فراهم آمده است که در صورت توافق نهایی بین فدراسیون کاراته و دبیرخانه پایتخت جهان اسلام این مسابقه در شیراز برگزار خواهد شد.

وی مطرح شدن هرچه بیشتر نام شیراز و استان فارس در جهان اسلام را اولین دستاورد این میزبانی عنوان کرد و افزود: به فرمایش مقام معظم رهبری، فارس و شیراز همواره در قله بوده است از این رو باید برای توسعه ورزش کاراته آن نیز برنامه هایی با افق بلند مدت داشته باشیم.

شلتوک‌کار توسعه صنعت توریسم ورزشی را یکی دیگر از اهداف برگزاری مسابقات جوانان جهان اسلام عنوان کرد و افزود:گرچه شیراز تنها در سال 2017 عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام را داراست، اما برگزاری موفق مسابقات مذکور می‌تواند زمینه ثبت یک مسابقه بین‌المللی را با عنوان شیراز در تقویم فدراسیون کاراته فراهم سازد،که در همین راستا گفت وگوهای مقدماتی با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برای برگزاری مسابقه‌ای تحت همین عنوان در هفته شیراز انجام شده است.

وی صنعت گردشگری را یکی پویاترین صنایع در اقتصاد جهانی امروز عنوان کرد و افزود: ورزش، بخش جدایی ناپذیری از فرهنگ است از این رو میزبانی مسابقات بین‌المللی در کشور ما می‌تواند تبلیغات سوء را که علیه کشورمان می‌شود خنثی کند.

سرپرست هیأت کاراته استان فارس در ادامه به جایگاه شهر شیراز و استان فارس در جهان اشاره کرد و افزود: این شهر با ظرفیت‌های منحصر به فرد فرهنگی، تاریخی و اشتراکات مذهبی خود با دیگر کشورهای اسلامی و منطقه می‌تواند به مکانی مثال زدنی برای میزبانی مسابقات بین‌المللی کاراته مطرح شود.

وی افزود: برای انجام کارهای بزرگ باید فکرهای بزرگ با همدلی و همراهی کنار یکدیگر باشند وگرنه با افسوس خوردن بابت عدم تکرار افتخارات گذشته هیچ اتفاق مثبتی در آینده نیز رخ نخواهد داد.