مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885535570460195736

تولید هزاران تن محصول شیلاتی در کرمانشاه

به گفته مدیر کل شیلات استان کرمانشاه مجموع تولیدات شیلاتی استان در سال گذشته 16 هزار و 150تن است.

به گزارش ایلنا سید فرزاد افضلی اظهار کرد: سرانه مصرف آبزیان استان در سال 93 به هشت کیلوگرم رسید و این عدد در حال حاضر حدود 9 کیلوگرم است.

افضلی ادامه داد: در حال حاضر سرانه مصرف آبزیان در کشور 10.5 کیلوگرم است و بر اساس برنامه ها قرار است در امسال به یازده کیلوگرم برسد.

مدیر کل شیلات کرمانشاه سرانه مصرف آبزیان در دنیا را 19.2 کیلوگرم عنوان کرد و افزود: تا رساندن سرانه مصرف ماهی به میانگین جهانی راه زیادی داریم.

این مسئول در ادامه با اشاره به برنامه ریزی در راستای برگزاری جشنواره بزرگ طبخ آبزیان در استان در جهت نهادینه کردن مصرف آبزیان، خواستار مشارکت و همراهی تمامی دستگاه ها برای برگزاری مطلوب این جشنواره شد.افضلی در ادامه مجموع تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه در سال گذشته را 16 هزار و 150تن اعلام کرد.وی ادامه داد: سالانه 3300 تن انواع ماهیان گرمابی در استان کرمانشاه تولید می‌شود و از حیث تولید این نوع از ماهی رتبه نخست کشور را در بین استان های غیر ساحلی در کشور داریم.

افضلی میزان تولید سالانه ماهیان سردابی در استان کرمانشاه را یازده هزار و 425 تن اعلام و اضافه کرد: از حیث تولید این نوع از محصولات شیلاتی نیز رتبه پنجم کشور را داریم.

افضلی سپس با اشاره به ساماندهی فاز یک مجتمع پرورش ماهی ریجاب، اظهار کرد: این مجتمع در فاز اول با تولید سه هزار تن در 96 مزرعه فعال بوده و در تلاشیم تا فاز دوم آن که در هنگام فعال شدن تولید 3200 تنی خواهد داشت را نیز در امسال عملیاتی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پرورش ماهی در کاسه دو سد مخزنی غیر شرب زاگرس گیلانغرب و شهدای گمنام(تنگ حمام) سرپل‌ذهاب با ظرفیت تولید 500 تن افزود: باید در استان به ظرفیت هزار تنی در این زمینه برسیم که در این راستا در تلاشیم تا کار پرورش ماهی را در کاسه دو سد جامیشان سنقر و زمکان شهرستان دالاهو نیز داشته باشیم.