مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885530896136616383

مرمت دبیرستان امام خمینی(ره) بروجرد نیازمند اعتبار

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: مرمت و بازسازی بخش‎هایی از دبیرستان تاریخی و ماندگار امام خمینی(ره) این شهرستان نیازمند 7 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار است.

به گزارش ایسنا، شهاب روزبهانی درنخستین جلسه پیگیری احیا و مرمت بنای تاریخی دبیرستان حضرت امام(ره) بروجرد اظهار کرد: این دبیرستان به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و در راستای حمایت از این اثر با ارزش و ماندگار باید اقدامات لازم و جدی صورت بگیرد.وی اضافه کرد: ازحدود ده سال پیش به دلیل تخریب، عدم احیا و مرمت بخش‎هایی از این بنای تاریخی، کار تدریس در آن انجام نمی‎شود.

روزبهانی افزود: سال گذشته برای احیا مجدد این دبیرستان پیگیری‎هایی انجام شد که برای رفع خطر از این بنای تاریخی 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از سوی استانداری لرستان به آن تخصیص یافت که تاکنون جذب نشده است.

مدیر آموزش وپرورش بروجرد ادامه داد: برای احیا مجدد این دبیرستان تاریخی طرح برگزاری جشن فارغ التحصیلان این دبیرستان ارائه شده و انتظار می‎رود با این فراخوان و دعوت از این افراد بتوان از حمایت‎های مادی و معنوی آنها در راستای حفظ و حراست از این میراث فرهنگی بهره برد.

وی گفت: دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد در سال 1316 توسط ماکسیم سیرو فرانسوی طراحی و توسط معماران ایرانی اجرا شده که در اثر گذر زمان و وقوع زلزله سال 85 بخشی از آن دچار آسیب شده است.

روزبهانی یادآور شد: امیدواریم با همفکری فارغ التحصیلان این دبیرستان در داخل و خارج از کشور و نیز همفکری و حمایت خیرین، عالمان و فرهیختگان بتوان این بنای تاریخی را که جز مدارس ماندگار کشور است احیا، مرمت و بازسازی کرد و ازاین ظرفیت بسیار مهم در راستای توسعه صنعت میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان استفاده کرد.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بروجرد خاطر نشان کرد: مقررشد معاونت پژوهش و برنامه‎ریزی اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد به عنوان دبیر دبیرخانه همایش فارغ التحصیلان این دبیرستان هرچه سریع‎تر کمیته‎های مورد نیاز را تشکیل دهد و از افراد توانمند دراین حوزه استفاده کند.