مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885530597325257012

فعالیت بیش از 541 تعاونی بانوان در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از فعالیت بیش از 541 تعاونی فعال بانوان در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی آشتاب در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: هم‌اکنون در استان بیش از 541 تعاونی فعال بانوان داریم و بالای 4000 هزار از زنان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به فعالیت زنان شده است، افزود: در همین راستا 38 رسته فعالیتی تعریف شده که تنها در یک کارگاه آن 80 بانوی کارآفرین آموزش دیدند. همچنین این کارآفرینان به بنکدارانی در تهران وصل شدند و این توجه ویژه به اشتغال این قشر از جامعه را نشان می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه در نمایشگاه هفته فرهنگی بانوان کارآفرین خوش درخشیده‌اند، گفت: بیشتر مشاغل در روستاها توسط زنان و با همکاری آنها انجام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تصریح کرد: در همین راستا بانک اطلاعاتی از بانوان کارآفرین استان تهیه شده تا در این جشنواره از آنان تقدیر شود.

آشتاب از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به 200 نفر خبر داد و افزود: همچنین 2.5 میلیارد تومان اعتبار برای این مهم اختصاص یافته که اگر محقق شود از اشتغال بانوان حمایت خوبی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در رابطه با صنایع فرش گفت: پیرو این مصوبه برای فعالیت های در حوزه فرش معافیت‌های خوبی درنظر گرفته شده است که می‌تواند به بانوان فرش‌باف کمک کند.