مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885520634800893338

پیشرفت طرح مهار گرد و غبار خوزستان

قائم مقام مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با اشاره به پیشرفت 70 درصدی طرح مهار کانون های فوق بحرانی گرد و غبار در استان گفت: طرح مقابله با پدیده گرد و غبار در خوزستان همانند طرح احیای دریاچه ارومیه نیازمند تعیین ردیف اعتباری پایدار و مستمر است که این امر با همکاری دولت و مجلس قابل محقق می شود.

به گزارش جام جم ،احمد رئیس زاده اظهار کرد: اراده دولت، مقابله با پدیده گرد و غبار و مهار کانون های داخلی در خوزستان است و در همین راستا اقدامات قابل توجهی انجام و اعتباراتی نیز اختصاص یافته است.

رئیس زاده با بیان اینکه منشاء حدود 84 درصد گردو غبار از کانون های خارجی است اضافه کرد: مهار کانون های فوق بحرانی که در شرق و جنوب شرق اهواز قرار دارند، به عنوان مرحله نخست این طرح، از سال گذشته آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه تا 26 فروردین امسال پنج هزار هکتار از نهالکاری ها انجام شده افزود: قراردادها با پیمانکاران یک ساله و تا پایان سال 96 باید به اتمام برسد.

وی اعتبار مورد نیاز امسال را برای طرح مقابله با گردوغبار سه هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 230 هزار میلیارد ریال در قالب برنامه ششم توسعه برای طرح بلندمدت مقابله با این پدیده مصوب شده که هنوز سهم دستگاه های اجرایی از آن مشخص نشده است.

وی افزود: 100 میلیون دلار نیز از صندوق توسعه ملی برای مقابله با گردوغبار مصوب شده که هنوز اختصاص نیافته است.