مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2885432057333057647

ابهام در تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس

باوجود گفته‌های مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مبنی بر تولید صد میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، اسناد نشان می‌دهد این پالایشگاه هنوز بنزین تولید نمی‌کند.

به گزارش فارس، سه‌شنبه 23 خرداد سایت خبری وزارت نفت مطلبی را با عنوان نخستین محموله بنزین ستاره خلیج‌فارس وارد چرخه توزیع شد، منتشر کرد که در آن به نقل از عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی خبر از ذخیره‌سازی صد میلیون لیتر بنزین تولیدی توسط پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس داده بود.

وی در این خبر نسبت به تولید اخبار منفی درخصوص بنزین واکنش نشان داده و گفته است تولید این اخبار به ضرر جامعه است.

این درحالی است که براساس سندهای موجود، پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس با وجود صحبت‌های معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بنزین تولید نمی‌کند.

در این جدول که متعلق به نیمه خرداد امسال است و توسط مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تهیه شده، بوضوح مشخص است که از ابتدای آغاز به فعالیت، این پالایشگاه تاکنون بنزینی تولید نکرده است.

در هر صورت با توجه به این سند ظاهرا باید گفت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس با وجود وعده‌های وزیر نفت که گفته بود هرگاه پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به تولید بنزین برسد، آن را افتتاح می‌کنیم، هنوز به تولید بنزین نرسیده ولی افتتاح شده است.