مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2884285259041242320

پای مرغ و قارچ (انگلیسی)

پای، نوعی غذای قدیمی است که معمولا با یک لایه خمیر پوشانده می‌شود و پیراشکی مانند است و از دو بخش لایه خمیری و بخش دیگر موادی که درون این لایه خمیر قرار می‌گیرد تشکیل شده است.

مصریان باستان اولین افرادی بودند که به طبخ پای پرداختند. در حال حاضر در نقاط مختلف جهان پای طبخ می‌شود و مردم منطقه به طبع و سلیقه خود آن را می‌پزند. پای مرغ و قارچ پای محبوب انگلیسی‌هاست.

مواد لازم برای تهیه پای مرغ و قارچ برای 4 نفر:

فیله سینه مرغ خرد شده: 2 عدد، قارچ خرد شده: 5عدد، پنیر پیتزا رنده شده: نصف فنجان، فلفل دلمه‌ای سبز یا قرمز: یک فنجان، پیازچه خرد شده: دو قاشق غذاخوری، سس گوجه‌فرنگی: نصف فنجان، پیاز: یک عدد، آرد: نصف فنجان، شیر: یک فنجان، تخم‌مرغ: یک عدد، بکینگ‌پودر: یک قاشق مرباخوری، نمک، فلفل و آویشن: به میزان لازم

قالب پای را با کره یا روغن چرب کنید. مرغ، فلفل دلمه‌ای خرد شده، قارچ، پیازچه خرد شده، سس گوجه فرنگی و پیاز را در تابه‌ای ریخته و روی حرارت تفت دهید تا نرم شوند و مواد را به‌طور یکنواخت در قالب چرب شده پای بریزید و پنیر پیتزا را روی آنها بپاشید. آرد را کم‌کم در شیر ریخته و تخم‌مرغ را در آن بشکنید و هم بزنید. کمی نمک و بکینگ پودر را به آن اضافه کنید و روی مواد موجود در قالب بریزید . پای را به مدت 30 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد بپزید. وقتی چاقویی را در پای فرو کردید و بیرون کشیدید، چیزی به آن نچسبید، پای پخته است. پس از بیرون آوردن از فر، پای را کنار بگذارید تا خنک شود، سپس آن را سرو کنید.