مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2884281705008918396

پلوی گوجه‌فرنگی و مرغ

پلو گوجه یکی از غذاهای فوری است که معمولا در همه خانه‌ها در مواقعی که برای آشپزی وقت زیادی نداریم تهیه می‌شود.

این پلو گوجه ما البته کمی با آن غذای فوری متفاوت است و برای تهیه آن باید زمان بیشتری گذاشت، اما مطمئن باشید به همان خوشمزگی و تازگی است.

مواد لازم برای تهیه پلو گوجه فرنگی و مرغ برای 4 نفر:

فیله‌ مرغ خرد کرده: نیم کیلوگرم، برنج: سه پیمانه، آب: سه پیمانه، پیازداغ: 2 قاشق غذاخوری، گوجه‌فرنگی: 3 عدد، فلفل سبز قلمی: 2 عدد، زردچوبه: نصف قاشق چایخوری، نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم، کره: 75 گرم، برگ بو و میخک: 2 عدد، چوب دارچین: یک قطعه کوچک، هل: 3 دانه، سیر: یک حبه، ادویه‌ هندی گرام‌ماسالا: یک قاشق چایخوری، گشنیز و نعنا خردکرده: 3 قاشق غذاخوری، کشمش تفت داده: یک قاشق غذاخوری، بادام هندی برشته: 10 عدد

برنج را با آب و نمک خیس کنید. مرغ، زردچوبه و نمک را در ظرفی بریزید و با هم مخلوط کنید و یک ساعت در یخچال بگذارید. بعد مرغ را با کمی کره سرخ کرده یا در مایکروفر بپزید. بعد دو قاشق غذاخوری از کره، پیازداغ، برگ بو، میخک، دارچین، هل و سیر را با هم مخلوط کرده و تفت مختصری دهید. فیله مرغ، ادویه‌های مانده، فیله گوجه‌فرنگی، فلفل سبز، ادویه گرام‌ماسالا، گشنیز، نعنا و باقیمانده کره را با هم مخلوط کنید و در تابه پیاز و مرغ ریخته و تفت مختصری دهید.

برنج را روی حرارت گذاشته تا جوش آید. بعد از کشیدن آبش، مواد مخلوط را در ظرف برنج ریخته و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد و هنگام سرو با بادام هندی تفت داده و با کشمش کمی سرخ شده تزئین کرده و سر سفره ببرید. استفاده از بادام هندی در این غذا اجباری نیست و اگر در خانه موجود ندارید، می‌توانید حذف کنید.