مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2884281282037451516

آش گندم شیر (کرمان)

آش گندم شیر یکی از غذاهای محبوب کرمانی‌هاست که برای پخت آن از نخود، گندم شیر و گوشت و... استفاده می‌کنند و یکی از غذاهای محبوب سفره افطاری است.

گندم شیر ماده غذایی مهم این خوردنی خوشمزه محلی است. برای تهیه این آش اول باید گندم شیر را درست کنید. برای درست کردن گندم شیر گندم‌ها را به صورت بلغور آسیاب کرده و بعد مخلوط را الک کنید تا آرد آن جدا شود. پس از آن گندم‌ها را داخل قابلمه بریزید و با شیر، سیاهدانه، زنجبیل، فلفل، زردچوبه، زیره و نمک بپزید. بعد از پخت مخلوط را روی پارچه‌ای داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا خشک شود.

مواد لازم برای تهیه آش گندم شیر برای 5 نفر:

گوشت با استخوان: نیم کیلو، گندم شیر: 2 لیوان، نخود: یک لیوان، پیاز: یک عدد، رشته آش: به میزان لازم، کشک ساییده شده: به میزان لازم، سیر و نعنا داغ: به میزان لازم، نمک، زردچوبه و فلفل: به میزان لازم

گوشت را در قابلمه ریخته و بگذارید کامل بپزد. نخود را هم از قبل کامل خیس کرده و بپزید و به گوشت پخته اضافه کنید. گوشت را با گوشکوب له کرده و بعد گندم شیر را به آن اضافه کنید. پس از پخت کامل گندم‌ها مقداری کشک به آن بیفزایید و رشته آش را در آن بریزید و در آخر نعنا داغ و سیرداغ را درون قابلمه بریزید. هنگام سرو نیز آش را با سیر داغ و نعنا داغ تزئین کنید.