مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846499012182292654

ایران قهرمان وزنه‌برداری همبستگی

محمدرضا براری ملی‌پوش دسته 105 کیلوگرم کشورمان با مهار وزنه 220 کیلویی در حرکت دوضرب، روی سکوی قهرمانی چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ایستاد و دومین مدال طلا را برای وزنه‌برداری ایران در باکو به دست آورد.

براری در حرکت یکضرب رقابت‌های دسته 105 کیلوگرم، در همان تلاش نخست وزنه 175 را بالای سر برد اما دو بار وزنه‌های 179 و 181 را انداخت تا بعد از وزنه‌بردار کشور عراق، سلوان الافوری که 176 کیلوگرم را بالای سر برده بود در مکان دوم بایستد. با این حال براری در دوضرب جبران کرد و پس از مهار وزنه 212 کیلوگرم و از دست دادن وزنه 217 کیلوگرم در تلاش دوم، در آخرین حرکت خود پشت وزنه 220 کیلوگرم قرار گرفت و با مهار آن مدال طلای دسته 105 کیلوگرم را به دست آورد. براری درحالی با رکورد مجموع 395 کیلوگرم روی سکوی قهرمانی ایستاد که وزنه‌بردار عراقی، در دوضرب 215 کیلوگرم را بالای سر برد و با رکورد مجموع 391 کیلوگرم دوم شد.

براری بعد از پایان رقابت‌های دسته 105 کیلوگرم گفت: من از مسابقات آسیایی آمده بودم و خسته بودم اما با تمام وجود و به عشق مردم همه تلاشم را کردم. وی درباره حرکت آخر خود گفت: اگر 220 را نمی‌زدم طلا نمی‌گرفتم. ذره ذره وجودم را گذاشتم تا طلا بگیرم. آقای انوشیروانی هم فریاد می‌زد محمدرضا اگر طلا می‌خواهی باید این وزنه را بزنی. قبل از آمدن نذر کرده بودم بخشی از جایزه نقدی‌ام را به موسسه خیریه بدهم و خوشحالم که طلا گرفتم و نذرم را هم ادا می‌کنم. در این وزن رضا آقازاده، دیگر نماینده کشورمان نیز حضور داشت که با رکورد مجموع 369 کیلوگرم در جایگاه پنجم ایستاد. پیش از این مجید عسکری در دسته 69 کیلوگرم صاحب گردن‌آویز نقره شد و سید ایوب موسوی نیز در دسته 94 کیلوگرم روی سکوی قهرمانی ایستاد و مدال خوش‌رنگ طلا را به دست آورد.

در دسته فوق‌سنگین نیز همایون تیموری نقره گرفت، رامین ربیعی برنز کسب کرد تا تیم ایران با 2 طلا،‌2 نقره و یک برنز قهرمان شود.