مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846456989256504280

ادارات ثبت احوال امروز و فردا فعال است

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال گفت: تمام ادارات ثبت‌احوال از ابتدای روز رای‌گیری تا پایان زمان اخذ رای و همچنین امروز نیز تا پایان وقت اداری فعال خواهند بود.

سیف‌الله ابوترابی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان این‌که هیچ مانعی برای رای دادن با شناسنامه المثنی وجود ندارد، اظهار کرد: همراه داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی برای رای دادن در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا الزامی است. منظور از داشتن شماره ملی داشتن کارت ملی نیست، بلکه حتما باید افراد شماره ملی خود را بدانند.

وی تصریح کرد: تمام افرادی که می‌خواهند در انتخابات پیش‌رو شرکت کنند، اما تاکنون شماره ملی دریافت نکرده‌اند، می‌توانند برای دریافت شماره ملی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان ثبت‌احوال و ادارات آن در سراسر کشور از هم‌اکنون و همچنین در روز برگزاری انتخابات آماده ارائه شماره ملی به افرادی است که تاکنون این شماره را دریافت نکرده‌اند.

ابوترابی گفت: این افراد می‌توانند به ادارات ثبت‌احوال مراجعه کنند و در روز برگزاری انتخابات نیز در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها از طریق تلفن، افراد فاقد شماره ملی می‌توانند این شماره را دریافت کنند تا همه افراد واجد شرایط بتوانند در انتخابات شرکت کنند.