مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846415158934892969

خرید نقدی هواپیما به جای فاینانس

در حالی که پیش از این گفته شده بود خرید هواپیماهای نو از محل فاینانس خارجی تامین خواهد شد، دیروز مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی از خرید نقدی این هواپیماها خبر داد.

مدیرعامل ایران‌ایر گفت: سه فروند هوایپیمای ایرباس و چهار فروند ATR که وارد ناوگان هوایی کشور شد به‌صورت نقد خریداری شده است و پس از اخذ فاینانسر این پول‌ به‌عنوان پیش‌پرداخت لحاظ می‌شود.

به گزارش فارس، فرهاد پرورش در حاشیه ورود چهار فروند هواپیمای ATR به ناوگان ایران‌ایر، اظهار کرد: به دلیل وجود فرودگاه‌های کوچک در مناطق محروم و مناطقی که هواپیمای مناسب در آن برای پرواز نداشتیم، خرید ATRهای 70 نفره را در دستور کار قرار دادیم و پس از 15 ماه مذاکره قرارداد به نتیجه رسید و چهار فروند از این ATRها را همزمان در فرودگاه تولوز فرانسه تحویل گرفتیم.

وی بیان کرد: سرعت این هواپیماها حدود 600 کیلومتر، سقف پروازی آنها حدود 25 هزار پا و مسیر پروازی آن 1530 کیلومتر با ظرفیت 70 نفر است.

وی بیان کرد: از آن منظر که مذاکرات هما با فاینانسرها برای خرید هواپیما هنوز قطعی نشده است، قرار گذاشتیم خرید هواپیماهای ایرباس و ATRها از منابع صندوق توسعه ملی انجام شود و پس از آن‌که موضوع فاینانسرها نهایی و فاینانسر برای خرید این هواپیماها جذب شد، این مقدار پولی که بابت خرید نقدی به دو کمپانی سازنده ATR و ایرباس داده‌ایم به‌عنوان پیش‌پرداخت 15 تا 20 درصدی چند فروند هواپیما در نظر گرفته شود و فاینانس‌ها پس از آن اعمال شود.