مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846338277074203774
گفت‌وگوی جام‌جم آنلاین با صداپیشه مشهور روسی

ماشا بیش فعال است

مجموعه انیمیشن «ماشا و خرسه» ازجمله جذاب‌ترین کارتون‌های در حال پخش در سراسر دنیاست. این انیمیشن که ساخت کشور روسیه است، این روزها در ایران هم با دوبله رسمی و به طور گسترده در قالب شبکه نمایش خانگی توزیع شده و در دسترس خانواده‌ها قرار دارد.

به گزارش جام‌جم آنلاین، کارگردانی این مجموعه را اولگ کوزُوکو بر عهده دارد و یک دختر 16 ساله روسیه‌ای ساکن مسکو هم به نام آلینا کوکوشکینا به شخصیت دوست‌داشتنی ماشا، جان بخشیده و به جای او صحبت کرده است.

کوکوشکینا به واسطه این شخصیت امروز در روسیه و حتی کشورهای دیگر بسیار شناخته شده است، جام‌جم آنلاین با او از طریق صفحه شخصی اش در یکی از شبکه‌های مجازی ارتباط گرفته و با او مصاحبه کرد .

خانم کوکوشکینا از زندگی خودتان و چگونگی پیوستن به مجموعه «ماشا و خرسه» و خلق شدن این شخصیت با صدای شما برای ما بنویسید.

من متولد 26 سپتامبر 2001 در شهر مسکو هستم و با مادرم زندگی می‌کنم، پروژه ماشا و خرسه در سال 2008 کلید خورد ازمن دعوت به همکاری کرد و فصل اول آن همزمان با ژانویه سال 2009 برای نخستین بار از شبکه روسیه 1 پخش شد. در واقع من خیلی سن کمتری از الان داشتم که به جای ماشا صحبت کردم.

می دانید چقدر این انیمیشن در دیگر کشورها مورد استقبال قرار گرفته است؟

تا آنجا که من می‌دانم به 25 زبان ترجمه شده است و در بیشتر از 100 کشور هم پخش شده است و در سایت‌هایی مانند یوتیوپ هم بالای 300 میلیون بار تماشا شده است.

در ایران سه فصل از انیمیشن ماشا و خرسه را مردم تماشا کرده‌اند، آیا این مجموعه به پایان رسیده است؟

خیر تمام نشده است و تا آنجا که من می‌دانم 23 اپیزود دیگر هم دارد ساخته می‌شود و در سال آینده پخش می‌شود.

ماشا از نظر شما چگونه دختری است؟

ماشا کودکی سه ساله است که بسیار شیطان و بیش‌فعال است، او دنیای خاص و عجیب و غریب خودش را دارد، من نمی‌توانستم به جای او خوب بخندم و در فصل اول مادرم در کنار من خنده‌های ماشا را صداگذاری کرد و در قسمت‌های بعدی پدر و مادر ماشا هم قرار است اضافه شوند. شخصیت ماشا یک پارادوکس هم دارد با آنچه بزرگسالان انجام می‌دهند.

چرا شخصیت خرس برای این انیمیشن انتخاب شده است؟

اینجا روسیه است و خرس معناهای خوبی دارد، خرس نماد قدرت است و در داستان‌های روسیه‌ای شخصیت باسابقه‌ای است. خرسی که در انیمیشن می‌بینید یک خرس بازنشسته سیرک است که در طول پخش به دوران کودکی این خرس هم اشاره می‌شود.