مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846327062157499362

مایکل مور علیه ترامپ

مایکل مور، مستندساز جنجالی سینما با همکاری شرکت مستقل فیلمسازی وینستن، فیلم تازه اش فارنهایت 11/9 را آماده نمایش می‌کند.

این مستند که نام آن شباهت زیادی به مستند جنجالی سال 2004 این فیلمساز دارد، در باره انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکاست. نام فیلم اشاره به روز نهم ماه نوامبر دارد که یازدهمین ماه سال میلادی است. مستند جدید مور به جنبه‌های مختلفی می‌پردازد که پای ترامپ را به کاخ سفید باز کرد و در کنار آن، به بحث درباره دیگر روسای جمهور جمهوریخواه می‌پردازد. همکاران مور در مستند پرفروش فارنهایت 11/9 ، در کار تازه‌اش با او همکاری دارند. این فیلم برای نمایش عمومی در اواخر سال جاری آماده می‌شود و مور در حال فیلمبرداری و جمع آوری فیلم‌های خبری آرشیوی برای آن است. باب و هاوری وینستن که در تولید فارنهایت 11/9 با مور همکاری داشتند، از این که او مشغول ساخت مستند تازه اش با همکاری آنهاست، ابراز خشنودی کرده‌اند.

هاروی وینستن در این باره می‌گوید: خیلی خوشحالیم که مور مستندی درباره ترامپ می‌سازد. ساخت چنین فیلمی یکی از ضروریات صنعت سینما و ژانر مستند است. نگاه تیز و حساس مور به مسائل روز، باعث تولید فیلمی تماشایی و ماندگار خواهد شد. این تهیه‌کننده محصولات مستقل و غیرمتعارف سینمایی، از اطمینان خود نسبت به تکرار موفقیت کلان مالی و انتقادی فارنهایت 11/9 صحبت می‌کند. اشاره او به موفقیت جهانی 222 میلیون دلاری این مستند در جدول گیشه نمایش است. با این رقم فروش، مستند فوق، پرفروش‌ترین مستند تاریخ سینما لقب گرفت. در عین حال، منتقدان سینمایی هم یکپارچه آن را تحسین کردند و جشنواره بین‌المللی کن نخل طلای خود را به آن داد. نکته جالب این که برگزارکنندگان جشنواره کن از مور خواسته اند مستند خود را طوری آماده کند که اولین نمایش بین‌المللی آن در جشنواره کن 2018 باشد.