مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846183813011241684
یادداشت

لژیونر شدن طارمی؛ یک معامله دوسر سود

مهدی طارمی پیشنهاد دارد که جدی‌ترین آنها از قطر، چین و البته گلاسکو رنجرز اسکاتلند است. بدون شک جدایی طارمی از پرسپولیس ناراحتی هواداران را به همراه خواهد داشت؛ اما باید گفت به چند دلیل جدایی این بازیکن هم به نفع خودش است و هم به نفع پرسپولیس. اول این که طارمی اشباع شده است.

او دو فصل پشت‌سر هم آقای گل شده و دیگر انگیزه‌ای برای این که به این عنوان برسد ندارد. طارمی یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد و اگر حالا او را به فروش برسانند در شرایط بد مالی، پول خوبی نصیب پرسپولیس می‌شود، اما اگر او را یک فصل دیگر نگه دارند بازیکن آزاد خواهد شد و کار برای تمدید قراردادش سخت.

دوم این که با آمدن گادوین منشا ممکن است این بازیکن نیجریه‌ای در کانون توجهات باشد. حتی این احتمال وجود دارد در زمان‌هایی که طارمی در افت قرار می‌گیرد به روی نیمکت تبعید شود. آن وقت است که شاید هواداران زیاد این ماجرا را بر نتابند و... طارمی ثابت کرده فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهد و همین نقطه‌ضعف می‌تواند روی اعصاب آنها رژه برود.

سوم این که خانواده طارمی هم بدشان نمی‌آید پسرشان بی‌خیال پایتخت شود و عطای بازی کردن در این تیم را به لقایش ببخشد. از روزی که این بازیکن به تهران آمده تفاوت‌های زیادی کرده است؛ چه از لحاظ اخلاقی و چه از نظر تیپ و ظاهر. خیلی‌ها می‌گویند همنشینی با محسن مسلمان باعث شده خیلی از خصوصیات طارمی تغییر کند.

در آخر بهترین حسنی که لژیونر شدن دارد این است که این اتفاق مورد پسند کارلوس کی‌روش خواهد بود.سرمربی پرتغالی ایران بارها ثابت کرده به بازیکنان لژیونر اهمیت زیادی می‌دهد. طارمی اگر شانس بازی کردن در تیم‌های اروپایی را داشته باشد، می‌تواند تا وقتی کی‌روش در راس تیم ملی قرار دارد جایگاه خودش را بیمه کند. رفتن از پرسپولیس، هم به نفع طارمی است و هم به نفع پرسپولیس.

رضا پورعالی

گروه ورزش