مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846183363230075603
صنعت نفت، چهارمین مقصد بازیکن مشکل ساز

کرار به مرز عراق نزدیک شد

جاسم کرار، یک بار دیگر همه را غافلگیر کرد و با پیوستن به صنعت نفت آبادان مشخص کرد یک فصل دیگر مهمان لیگ برتر ایران است.

امضای قرارداد این هافبک عراقی با صنعت نفت از آن جنبه عجیب بود که کرار پس از حرکات عجیبش در بازی صبا ـ تراکتورسازی که منجر به اخراج و محرومیتش شد، عنوان کرد، دیگر در ایران نمی‌ماند. کرار البته در این سال‌ها بارها این اظهارنظر را داشته، حتی از ایران رفته و گفته دیگر برنمی‌گردد، اما دوباره بازگشته است.

جاسم، یکی از لژیونرهای باسابقه لیگ ایران محسوب می‌شود. او کار خود را در لیگ ایران و در لیگ نهم با تراکتورسازی شروع و از همان موقع ثابت کرد، بازیکن باکیفیت و البته بداخلاقی است. او دو فصل در تراکتورسازی حضور داشت و دوران موفقی را پشت سر گذاشت، سپس برای لیگ یازدهم راهی استقلال شد. علی فتح‌الله‌زاده وعده داد، کرار از علی کریمی بهتر خواهد بود، اما کرار تنها چند ماه در استقلال دوام آورد و پس از دعوا با مجتبی جباری به طور قرضی راهی شاهین بوشهر شد.

کرار در بوشهر هم ماندنی نشد و به کشورش برگشت. حواشی کرار آنقدر زیاد بود که برخی عنوان کردند، باید حضور بازیکنان عراقی را در ایران ممنوع کرد. با این حال همه اذعان داشتند، کرار از نظر فنی بازیکن خوبی است.

جاسم پس از بازی در چند تیم عربی و پس از سه فصل دوباره به استقلال بازگشت و در لیگ چهاردهم دوباره آبی‌پوش شد. کرار بازهم بدون حاشیه نبود، اما این بار فصل را به پایان رساند و وارد لیگ پانزدهم شد. در لیگ پانزدهم روز از نو، روزی از نو. اختلافات کرار و استقلال بویژه بر سر مسائل مالی باعث شد تا او خیلی زود استقلال را رها کند و راهی عراق شود.

کسی انتظار نداشت این بازیکن را دوباره در ایران ببیند، اما با شروع لیگ شانزدهم کرار به تراکتورسازی بازگشت؛ اولین تیمش در ایران. کرار بازیکن بدی برای تراکتورسازی نبود، اما بازهم چند حاشیه از خود به‌جا گذاشت.

کرار 29 ساله دیروز به صنعت نفت آبادان پیوست. نفت آبادان چهارمین تیم کرار در لیگ ایران به شمار می‌رود. او تا به امروز در شش فصل لیگ ایران حضور داشته و 103 بازی انجام داده است. 103 بازی در شش فصل آمار زیادی نیست و نشان می‌دهد کرار بازیکن باثباتی نبوده است.

این ملی‌پوش عراقی که 64 بازی ملی در کارنامه‌اش دارد، هشت سال پیش وارد ایران شد و باتوجه به سنش احتمال این‌که فعلا در ایران باقی بماند، زیاد است.

کمالوند: کرار با نظر من به نفت آبادان آمد

فراز کمالوند که این روزها در حال سپری کردن کلاس‌های پیشرفته مربیگری مربیان لیگ برتر است، درباره دلایل جدایی‌اش از گسترش فولاد گفت: سه سال خیلی خوب در کنار گسترشی‌ها داشتم و نتایج خوبی هم گرفتیم، اما نیاز بود که یک تغییری داشته باشیم. زمانی که من به گسترش فولاد رفتم، این تیم در آستانه سقوط بود، اما روزی که این تیم را ترک کردم، تیم را در نیمه بالای جدول تحویل دادم. ما جهش خیلی خوبی داشتیم و بهترین رتبه تاریخ گسترش فولاد را گرفتیم. فکر می‌‌‌کنم هم من نیاز به یک جابه‌جایی داشتم و هم باشگاه گسترش فولاد به یک خون تازه احتیاج داشت.

سرمربی صنعت نفت آبادان در پاسخ به این سوال که آیا جاسم کرار با نظر شما به صنعت نفت پیوسته است یا خیر، گفت: مگر می‌شود یک باشگاه بدون نظر مربی، بازیکن جذب کند؟! البته یکسری از مدیرها هستند که این کار را می‌کنند، اما من از آن مربی‌هایی نیستم که زیر بار گرفتن بازیکن توسط مدیریت بروم. کرار با نظر مستقیم من به تیم صنعت نفت آبادان پیوسته است.