مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2846174232671745512

متقیان: تجربه بین‌المللی نداریم

تیم والیبال زیر 23 سال دختران ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا به سر می‌برد. این تیم با برتری برابر تیم‌های نیوزیلند و مالزی برابر ویتنام و ژاپن قرار گرفت که لیبروی تیم در ارزیابی خود از حریفان می‌گوید تفاوت عمده تیم ایران با این تیم‌ها در نداشتن تجربه است.

هاله متقیان در حاشیه بازی‌ها در تایلند ادامه می‌دهد: از قبل می‌دانستیم بازی سوم ما برابر ویتنام سخت است، اما با این وجود، از پیش بازنده وارد زمین نشدیم. روحیه تیم ما بسیار خوب بود و رقابت نزدیکی با ویتنام داشتیم. شاید خود ویتنامی‌ها نیز باور نداشتند به این شکل برابر آنها بازی کنیم. تجربه بازیکنان ویتنام خیلی بالاست و برای حضور در چنین مسابقاتی ماه‌ها تمرین کرده‌اند.

متقیان درباره میزان آمادگی تیم ایران در این بازی‌ها می‌گوید: ما یک‌ماه تمرین داشتیم. البته اردوی اسلوونی خیلی به ما کمک کرد تا تیم به هماهنگی لازم برسد؛ اما نمی‌توان انتظار داشت با یک‌ماه تمرین تیم‌هایی مانند ویتنام و ژاپن را شکست بدهیم. من به شخصه آخرین رویداد بین‌المللی را که تجربه کرده بودم مسابقات قهرمانی زیر23 سال آسیا در فیلیپین بود که دو سال قبل برگزار شد. پس از آن در رقابت دیگری حضور نداشتم.

لیبروی تیم ایران درباره شرایط حریفان ادامه می‌دهد: تفاوت عمده دیگر بین ما و رقبایمان، بحث روحی و روانی است. آنها تا لحظه آخر بازی با نشاط و با روحیه مسابقه می‌دهند که این حاصل تجربیات مفید آنها و حضور مداوم و پرتعداد در مسابقه‌های مختلف بین‌المللی است.