مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2839979410783325663
بازی هفته

تجربه میراث کسلوانیا با مرگ دائمی!

گیم مورد انتظار Dead Cells که عناصر گیم‌هایی مانند Castlevania و Dark Souls و سبک روگ‌لایک را با هم ترکیب کرده، بزودی منتشر خواهد شد. بر اساس اعلام سازنده آن یعنی Motion Twin، این گیم دهم ماه می ‌در دسترسی پیشاپیش (Early Access) استیم قرار خواهد گرفت.

به عبارتی اگر دسترسی داشته باشید، همین الان که این مطلب را می‌خوانید می‌توانید آن را تجربه کنید. هنوز قیمتی برای این گیم تعیین نشده، اما انتظار می‌رود حدود 30 تا 40 درصد محتوای اصلی آن در نسخه دسترسی پیشاپیش باز باشد.

مرگ دائمی یا permadeath در این گیم نقشی پررنگ خواهد داشت، اما این به معنای آن نیست که هر بار کشته شوید، مجبور باشید از ابتدا شروع کنید. سازنده گیم بر سختی بالا و سبک مبارزه الهام‌گرفته از سری Souls تاکید دارد. همچنین در عین تمرکز خاصی که روی گشت و گذار گذاشته شده، یک سیستم تولید رَویه‌ای برای آن کار شده که در ظاهر مراحل تغییر ایجاد می‌کند.

نقطه‌خور جدید در راه است

نسل NES یا همان میکروی خودمان نقطه‌خور یا پک-من را به یاد می‌آورند. البته خیلی‌ها آن را در قالب عناوین جدیدترش تجربه کرده‌اند. خیلی‌های دیگر هم آن را به‌عنوان موجود گرد زردرنگ فضایی از فیلم نه چندان خوب Pixels با بازی آدام سندلر می‌شناسند!

فارغ از این حرف‌ها، گیم پک-من ساخته نامکو، یکی از اثرگذارترین عناوین تاریخ بازی‌های رایانه‌ای است و در نظر خیلی‌ها مقامی در حد و اندازه سونیک دارد. حال خبر رسیده که نامکو-باندای، ناشر سری Souls و مالک حق و حقوق پک-من، عنوان تازه‌ای موسوم به Pac-ManMaker را به ثبت رسانده و منتظر بررسی آن توسط اتحادیه اروپاست.

البته هنوز معلوم نیست این عنوان برای کدام پلتفرم منتشر خواهد شد. شاید هم اصلا شاهد عرضه‌اش نباشیم، چرا که ثبت‌نام، دال بر انتشار یک اثر نیست و گاهی سازندگان، با هدف محافظت از دارایی‌های معنوی خود و گاهی دیگر با نیت آماده شدن برای تولید یک اثر یا طرح جدید به این کار دست می‌زنند.