مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811995996253329489

فرصت زندگی دوباره به 7 اعدامی

هفت مرد که به خاطر ارتکاب جنایت‌های جداگانه به قصاص محکوم شده بودند، دیروز پای چوبه دار توانستند از اولیای دم برای کسب رضایت مهلت بگیرند.

قاضی محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران به جام‌جم گفت: دیروز هفت زندانی که به اتهام قتل‌های جداگانه‌ای به اعدام محکوم شده بودند، در زندان رجایی‌شهر کرج پای چوبه دار رفتند. با توجه به تلاش مسئولان واحد صلح و سازش اجرای احکام دادسرای جنایی تهران و گفت‌وگوی آنها با خانواده مقتولان، هفت مرد اعدامی موفق به گرفتن مهلت از اولیای دم برای جلب رضایت از آنها شدند. حکم قصاص این هفت مرد اعدامی متوقف شد و آنها به سلول‌هایشان بازگشتند.

یکی از این افراد اعدامی که موفق شد رضایت خانواده اولیای دم را پای چوبه دار جلب کند و مهلتی چند ماهه برای بخشش بگیرد، پسر جوانی بود که 14 مهر 91 در جریان درگیری در پارک طرشت با ضربه چاقو جان پسر 17 ساله‌ای را گرفته بود. او پس از دستگیری گفت: شب جنایت ما در پارک بودیم که با دوستان مقتول دعوایمان شد. زمانی که او به آنها ملحق شد می‌خواست میانجیگری کند که نشد و به یکباره خودش هم وارد دعوا شد. درگیری نیمه‌شب بالا گرفت و افراد زیادی او را احاطه کردند که در یک لحظه روی زمین افتاد. در همین زمان من نیز که عصبانی بودم و با پسر نوجوان و دوستانش درگیر شده بودم روی سینه‌اش نشستم و با چاقویی که همراه داشتم ضربه‌ای به وی زدم و گریختم که پلیس چند روز بعد مرا بازداشت کرد. متهم مدتی بعد در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد که حکم مجازات از سوی قضات دیوان عالی کشور تائید و برای اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد که دیروز توانست برای کسب رضایت از اولیای دم مهلت بگیرد.