مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811966661240735106

هشدار درباره مصرف روغن زیتون‌های قاچاق

عضو شورای ملی زیتون با بیان این‌که مصرف روغن پومیس برای انسان خطرناک است، از مردم خواست از خریدن روغن زیتون‌های قاچاق خودداری کنند.

نادر جلالت در گفت‌وگو با مهر با بیان این‌که روغن زیتون درجه‌‌بندی‌های مختلف از جمله فرابکر، بکر، معمولی، لامپانت، تصفیه‌شده و پومیس دارد، اظهارکرد: فرابکر بهترین نوع روغن زیتون است، اما در ایران متاسفانه گاهی ما شاهدیم روغن پومیس به جای بکر یا فرابکر و با قیمت‌های بالا به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به این‌که قیمت هرلیتر روغن فرابکر حدود 40 هزار تومان است، افزود: با این حال هر روغنی که به این قیمت به فروش برسد، حتما فرابکر نیست و مردم باید روش تشخیص روغن زیتون سالم و خالص را بلد باشند تا براحتی متوجه شوند کدام روغن خالص و کدام پومیس است؟

عضو شورای ملی زیتون با بیان این‌که قیمت روغن پومیس در دنیا حدود یک دلار است، گفت: این روغن قابل خوردن نیست، دستگاه‌های مربوط نیز جلوی واردات آن را گرفته‌اند، با این حال این محصول به شکل قاچاق وارد کشور شده و لیتری 20 تا 25 هزار تومان فروخته می‌شود.

جلالت با اشاره به خطرات روغن پومیس برای مصرف‌کنندگان از جمله سرطان‌زا بودن آن از مردم خواست از خوردن روغن‌هایی که به شکل قاچاق وارد کشور می‌شود، خودداری کنند.