مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811842195852265846

عذرخواهی مدیرکل آموزش و پرورش کرمان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پی تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در شهرستان رودبار جنوب از مردم عذرخواهی کرد و گفت: به عنوان مدعی‌العموم آموزش و پرورش فرد متخلف را به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می‌کنیم تا حیثیت معلمان خدشه‌دار نشود.

به گزارش ایرنا، محمد محسن‌بیگی در نشست شورای اداری آموزش و پرورش استان کرمان افزود: معتقدیم برای هر رفتار خارج از عرف و قانونی که مشاهده می‌کنیم، باید عذرخواهی کنیم.

وی درباره نحوه جذب و استخدام در آموزش و پرورش در سال‌های گذشته یادآور شد: در گذشته هر فردی برای معلمی، وارد تربیت معلم می‌شد و دورانی را به عنوان دانشجو معلم طی می‌کرد و پس از فارغ‌التحصیلی وارد سیستم آموزشی در آموزش و پرورش می‌شد.

وی گفت: متاسفانه در برخی سال‌ها چرخه استخدامی در آموزش و پرورش تغییر کرد و به همین دلیل برخی نیروهایی که شاخصه‌های معلمی را نداشته‌اند، وارد عرصه آموزشی شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: در برخی نقاط نیز مجبور به استفاده از سرباز معلم هستیم و در حال حاضر 500 سرباز معلم در استان کرمان در حال فعالیت هستند.

وی گفت: همه افرادی که در مدرسه حضور دارند، دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی را امضا کرده‌اند، اما متاسفانه در برخی موارد شاهد موارد ناگواری هستیم که این موضوع برای همه بویژه فرهنگیان دردناک است.

محسن بیگی تاکید کرد: این‌گونه مسائل اعتبار معلمان را به چالش می‌کشد و بشدت بر این موضوع حساس هستیم و چارچوب‌های قانونی را اجرایی می‌کنیم.

وی افزود: ترویج خشونت و رفتارهای خشن بویژه در حوزه تربیتی باید به سمتی هدایت شود که مهارت‌های مبتنی بر اخلاق را بین معلمان و دانش‌آموزان شاهد باشیم.

این مسئول تصریح کرد: گاهی اوقات همکاران ما نیز مورد آسیب‌ها و لطماتی قرار می‌گیرند که این موارد به دلیل مسائل قانونی، رسانه‌ای نمی‌شود.

وی با اشاره به این که سال گذشته 56 نفر معلم فوتی در استان داشته ایم گفت: 20 نفر از این افراد در تصادف بین راه مدرسه کشته شده‌اند و 36 نفر نیز به دلایل طبیعی جان خود را از دست داده‌اند.

محسن بیگی اظهار کرد: سال گذشته 23 معلم نیز مصدوم شده‌اند و در حال حاضر در منازل خود بستری هستند.