مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811840743619535344

رشد بیکاری در خوزستان

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری خوزستان گفت: اکنون با یک جمعیت 300 هزار نفری جویای کار مواجه هستیم که بخش عمده آنها دانش‌آموختگان جویای کار هستند. چرا با وجود این همه ظرفیت و پتانسیل در خوزستان، سال 95 نسبت به سال 94 از لحاظ نرخ بیکاری رشد داشته است.

به گزارش تسنیم، علی بحرینی دیروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان خوزستان گفت: خوزستان یک استان بی‌نظیر از لحاظ فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی است. بنابراین می‌طلبد با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و عملیاتی به امر اشتغال ورود کنیم.

وی با اشاره به مساله روسای دستگاه‌های اجرایی در جلسه تصریح کرد: حضور نیافتن روسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسه اشتغال و سرمایه‌گذاری خوزستان در ابتدای سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نشان می‌دهد نتوانستیم حساسیت لازم را ایجاد کنیم. تنها با تصویب مصوبات و تخصیص اعتبار مشکلی حل نمی‌شود.

وی گفت: اشتغال اولویت کاری همه دستگاه‌های اجرایی است.

بحرینی بیان کرد: هر دستگاه‌ اجرایی باید نقشه‌راهی برای اشتغال داشته باشد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که قطار شورای اشتغال روی ریل قرار نگرفته باشد، باید جلسات کارگروه اشتغال هرهفته با برنامه‌ریزی و نقشه‌راه مشخص دستگاه‌های اجرایی برگزار شود و الزاما روسای دستگاه‌ها در جلسه حضور داشته باشند تا امسال با یک جهش اشتغال در استان روبه‌رو شویم.