مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811829336399953019

حرف‌‌های گرمارودی در 75سالگی بهمنی

بیست‌ودومین نشست صمیمانه هنرمندان به مناسبت هفتادوپنجمین زادروز استاد محمدعلی بهمنی، شاعر و ترانه‌سرا با حضور هنرمندان و ادیبان در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار شد.

به گزارش جام‌جم، این آیین با حضور مسئولان و چهره‌های برجسته ادبی همچون علی موسوی‌گرمارودی، مرتضی امیری‌اسفندقه، مصطفی محدثی‌خراسانی، جواد محقق، محمد سریر، فاضل نظری، امیرحسین سمیعی و جمعی از دوستداران فرهنگ و هنر عصر سه‌شنبه 29 فروردین‌ در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار شد.

علی موسوی‌گرمارودی که دوستی دیرینی با محمدعلی بهمنی دارد، بخشی از یادداشت خود در مقدمه کتاب «گاهی دلم برای خودم تنگ می‌شود» را برای حاضران خواند. موسوی‌گرمارودی با تقدیر از برگزارکنندگان این محفل گفت: برگزاری چنین محافلی باعث می‌شود که هنرمندان در انزوای خود نمانند، نیرو و انگیزه بگیرند.

محمد سریر، آهنگساز و موسیقیدان ایرانی نیز ضمن تبریک تولد استاد بهمنی درباره رفاقت 50 ساله با او گفت: سال 55،‌شعری از او به دست من رسید که جایی منتشر نشده بود «دل من یه روز به دریا زد و رفت» این شعر چنان روی من تاثیر گذاشت که با وجودی که تنها چند روز در ایران بودم و در حال مهاجرت، قطعه‌ای را برای آن نوشتم و به دوستان سپردم که کسی این اثر را بخواند.

محمدعلی بهمنی نیز در این آیین در پاسخ به پرسش رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره مخاطبان شعرهایش گفت: من همه شعرهایم را برای همسرم می‌گویم، چه آنجایی که به او اشاره کرده‌ام، چه جایی که نه، شوخی‌ها و دلخوری‌هایمان هم در همین قالب است.

در بخش پایانی این برنامه، کیک تولد 75 سالگی استاد محمدعلی با حضور دخترش «آیه بهمنی» بریده شد.