مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811803061274255100

واکنش اسعدیان به یک شکایت

کارگردان فیلم «یک روز بخصوص» گفت: بجز شورای پروانه نمایش هیچ شخص، نهاد یا ارگانی حق اجتهاد یا اظهارنظر درباره اکران شدن یا نشدن یک فیلم را ندارد.

همایون اسعدیان در پی اعتراض مدیرعامل بنیاد اهدای عضو ایرانیان به فیلم یک روز بخصوص، بیان کرد: ما در هیچ بخشی از فیلم «یک روز بخصوص» ادعا نکرده‌ایم که یک داستان واقعی را روایت می‌کنیم، گرچه مدعی هم نمی‌شوم که چنین اتفاقاتی (فروش اعضای بدن و دلالی) در ایران نمی‌افتد. اسعدیان خاطرنشان کرد: در هیچ کجای فیلم «یک روز بخصوص» ماجرای این‌که سرنخی از دلالی عضو به کجا وصل می‌شود پیگیری نشده است، بلکه موضوع اصلی به چالش کشیدن یک آدم آرمان‌گراست که مجبور به تصمیم‌گیری میان یک انتخاب اخلاقی و غیراخلاقی می‌شود.

او افزود: اگر امروز بنیاد اهدای عضو فکر می‌کند، می‌تواند این فیلم را از پرده سینما پایین بکشد، فردا هر جای دیگری می‌تواند خواستار توقیف فیلمی شود که آن را مخالف با اهداف و مواضع خود می‌داند. این مشکل فعلی سینمای ایران است که یک ارگان یا نهاد می‌تواند مدعی شود بنابه غیرواقعی بودن یک فیلم از اکران آن جلوگیری شود.

اسعدیان یادآور شد: این نکته را هم تاکید می‌کنم که داستان فیلم «یک روز بخصوص» بدون تحقیق ساخته نشده است و برای اطلاعات بیشتر شاید بد نباشد شاکیان فیلم مصاحبه یک دلال عضو را که در روزنامه شرق منتشر شده بود و یکی از شخصیت‌های فیلم ما بر اساس همین مصاحبه شکل گرفت بخوانند تا بدانند چه خبر است.