مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811802278377944045
سینمای جهان

انصراف مل گیبسن از«جوخه خودکشی»

مل گیبسن از کارگردانی قسمت دوم «جوخه خودکشی» انصراف داد. دلیل این انصراف به صورت رسمی اعلام نشده، اما گفته می‌شود اختلاف دیدگاه او با تهیه‌کنندگان فیلم بسیار زیاد بوده است. از قرار معلوم گیبسن قصد داشته این فیلم کمیک استریپی را در حال و هوای مجموعه فیلم بتمنی کریستوفر نولان بسازد.

اما کمپانی برادران وارنر بیشتر به دنبال فیلمی اکشن با مایه‌های تجاری و عامه پسند بوده است. مدتی قبل رسانه‌های گروهی از مل گیبسن به‌عنوان کارگردان قسمت دوم جوخه خودکشی اسم بردند و خود او این خبر را تائید کرد. این در شرایطی است که کمپانی برادران وارنر هنوز داستانی برای دومین قسمت فیلم پرفروش خود ندارد و فقط خبر تولید آن را اعلام کرده است.

کار نگارش فیلمنامه تا مدتی دیگر شروع می‌شود. با انصراف گیبسن از کارگردانی فیلم، حالا نام‌هایی چون جائومه کولت سرا و روبن فلشر برای قرار گرفتن در پشت دوربین آن مطرح شده است. رسانه‌های گروهی به نقل از برادران وارنر می‌گویند با آن که چند نام به عنوان کارگردان احتمالی فیلم مطرح شده، اما تهیه کنندگان فیلم اصرار داشتند گیبسن پشت دوربین آن قرار گیرد.

اولین قسمت این اکشن ابرقهرمانانه و کمیک استریپی توسط دیوید آیر کارگردانی شد. هنوز دلیل همکاری نکردن او با قسمت دوم فیلم مشخص نیست و برادران وارنر توضیح نداده که چرا با وجود فروش بالای فیلم، او را از این پروژه کنار گذاشته است. جوخه خودکشی تابستان سال گذشته اکران عمومی شد و 746 میلیون دلار در سطح جهانی (آمریکا و دیگر کشورهای دنیا) فروش کرد. ویل اسمیت با این اکشن ماجراجویانه دوباره در سطح وسیعی مطرح شد. او بازیگر اصلی قسمت دوم هم خواهد بود. شنیده‌ها حاکی است کلید فیلمبرداری دومین قسمت جوخه خودکشی، اواسط فصل تابستان سال جاری میلادی زده می‌شود. این فیلم برای نمایش عمومی در تابستان سال 2018 آماده می‌شود. گیبسن سال قبل درام جنگی پرفروش «ستیغ هکساو» را در مقام کارگردان روی پرده سینماها داشت و برای آن، نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردان سال شد.