مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811743840838658144

کاهش رضایت فیلیپینی‌ها از کمپین دوترته علیه مجرمان مواد مخدر

براساس یک نظرسنجی که دیروز منتشر شد رضایت فیلیپینی‌ها از کمپین رودریگو دوترته علیه مجرمان مواد مخدر در این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی کاهش یافته است و مردم این کشور دچار دو دستگی درخصوص باور کردن ادعاهای پلیس درباره مقاومت قربانیان این کمپین در برابر بازداشت هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، براساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه SWS که با پرسش از 1200 نفر انجام شد، 78درصد پاسخگویان گفتند که از کمپین دولت برای مقابله با جرایم موادمخدر رضایت دارند، در حالی که ماه دسامبر سال گذشته این میزان معادل 85 درصد بود.

همچنین تعداد ناراضی‌ها از این کمپین از 8 درصد به 12 درصد افزایش پیدا کرده است.

براساس گزارش‌ها، حدود 9000 نفر که اغلب مصرف کنندگان و فروشندگان خرده پای موادمخدر بودند در این عملیات دولت فیلیپین از زمان روی کار آمدن دوترته در 30 ژوئن سال گذشته کشته شدند. پلیس فیلیپین مدعی است که یک سوم قربانیان با شلیک افسران این نیرو به منظور دفاع از خودشان طی یک‌سری عملیات‌ قانونی کشته شدند.

ناظران حقوق بشر معتقدند تعداد زیادی از دو سوم باقیمانده قربانیان از سوی مزدورانی که با پلیس همکاری می‌کرده‌اند یا از سوی نیروهای پلیسی که خود را جای تبهکاران جا زده‌اند کشته شده‌اند اما پلیس این اتهام را رد می‌کند.