مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811739353657661204

حمله دوباره تروریست‌ها به مسیحیان در مصر

در حالی که هنوز چند هفته از حمله به کلیسای مسیحیان در مصر نمی‌گذرد، نیروهای حفاظتی یکی دیگر از قدیمی‌ترین کلیساهای این کشور مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند که بر اثر آن یک سرباز کشته و دست‌کم چهار نفر دیگر زخمی شدند. سن کاترین یکی از مهم‌ترین اماکن تاریخی مسیحی است که قدمت آن به اواخر قرن ششم میلادی بازمی‌گردد و در فهرست میراث جهانی یونسکو (سازمان علمی، فرهنگی، هنری ملل متحد) به ثبت رسیده است.

داعش ادعا کرده که این حمله تنها یک مقابله مسلحانه و نه یک حمله انتحاری بوده است. این حمله در حالی اتفاق افتاد که مصر اخیرا و در آستانه سفر پاپ فرانسیس به این کشور در حالت فوق‌العاده قرار گرفته است. حملات متعدد علیه کلیساها در شهرهای مختلف این کشور نیز از دیگر عوامل اعلام وضعیت فوق‌العاده در این کشور بوده است.

در همین حال مقام‌های امنیتی مصر شامگاه سه‌شنبه اعلام کردند که یکی از افراد باند تروریستی که در حمله به دو کلیسای طنطا و اسکندریه نقش داشته است، بازداشت شده‌ است. به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، این متهم که در استان قنا در جنوب مصر بازداشت شده، محمود علی محمد حسن نام دارد و 45 ساله است. دو انفجار تروریستی 20 فروردین در کلیساهای شهر طنطا و اسکندریه مصر رخ داد که براساس آمار و ارقام وزارت بهداشت و مسکن مصر انفجار اول در کلیسای مارجرجس 27کشته و 78زخمی برجای گذاشت. انفجار دوم نیز در اطراف کلیسای المرقسیه در منطقه عطارخانه شهر اسکندریه رخ داد که براساس آمار مراکز بهداشتی مصری، 17 شهروند مصری از جمله چهار افسر پلیس کشته و 48 نفر دیگر زخمی شدند. نبود امنیت را می‌توان مشکل این روزهای مصر اعلام کرد به طوری که اعلام و تمدید حالت فوق‌العاده در شهرهای این کشور و بخصوص منطقه سینا نتوانسته مانع از اقدامات تروریستی شود.