مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2811702026465886235
تهدید 10 بازیکن استقلال به جدایی

پولمان را ندهید، تمدید نمی‌کنیم

فصل بزودی برای استقلال تهران تمام می‌شود و هواداران، نگران آینده تیمشان هستند. هنوز تکلیف تمدید قراردادها مشخص نیست. اغلب مهره‌های فیکس استقلال قراردادشان به پایان می‌رسد و باشگاه، قدم مثبتی در راه تمدید قراردادشان برنداشته است.

امید ابراهیمی، کاوه رضایی، بهنام برزای، امید نورافکن، رابسون و پادوانی ازجمله بازیکنانی هستند که قراردادشان با استقلال در پایان فصل به اتمام می‌رسد و هنوز برای تمدید قرارداد به توافق نرسیده‌اند. در همین حال، خبرهای بدی برای هواداران از داخل تیم به گوش می‌رسد. 10 بازیکن استقلال در صحبت‌هایی که با هم داشته‌اند، گفته‌اند اگر وضعیت مالی باشگاه همین باشد، قطعا جدا می‌شوند و دیگر به کارشان در این تیم ادامه نمی‌دهند.

این بازیکنان در یک گروه تلگرامی عضو هستند و به صورت مداوم با هم ارتباط دارند. آنها در پایان فصل بازیکن آزاد هستند و مساله اینجاست که بشدت از وضعیت مالی گلایه دارند و می‌گویند، باشگاه وقتی به تعهداتش در فصل جاری عمل نکرده، نمی‌تواند آینده‌شان را تامین کند. آنها می‌گویند تا وقتی باشگاه تسویه حساب امسال‌شان را ندهد، برای فصل جدید مذاکره نمی‌کنند و قرارداد نمی‌بندند.

البته علیرضا منصوریان تلاش کرده، از قدرت خود استفاده و با چند بازیکن طوری رفتار کند که تا حدودی مجبور به تمدید قرارداد شوند. سرمربی آبی‌ها به نزدیکانش گفته، تنها مشکل این بازیکنان پول است و اگر بتوانند همراه با افتخاری منابع مالی لازم را جور کنند، قطعا همه بازیکنان پای میز می‌نشینند و سریعا قرارداد جدید را امضا می‌کنند.

از سویی، وقتی منصوریان متوجه شد، این بازیکنان تهدید به جدایی کرده‌اند، واکنش منفی نشان داد و به نزدیکانش گفت: بازیکن باید از خدایش باشد که در استقلال بماند و پیراهن تیم را به تن کند. کجا بازی این بازیکنان را مدام از تلویزیون پخش می‌کنند؟ هر بازیکنی که می‌خواهد دیده شود، به استقلال و پرسپولیس می‌آید. هر بازیکنی که دوست دارد، می‌تواند برود... .

غفوری در لیست سیاه

وریا غفوری بازیکنی است که این روزها مورد غضب علیرضا منصویان قرارگرفته است. قبل از بازی صبا، علیرضا منصوریان بزرگان تیم را جمع کرد تا دقایقی با آنها حرف بزند و در این میان، وریا را به جلسه نبرد. از همان زمان مشخص بود، رابطه منصوریان و غفوری شکرآب شده است و سرمربی به هیچ وجه از این بازیکن راضی نیست. بعد از همان مسابقه غفوری در رختکن تیم با افتخاری مدیرعامل باشگاه به تندی رفتار کرد و به او گفت، بهتر است از رختکن خارج شود. تمام این اتفاقات و رفتارها باعث شده، منصوریان غفوری را فعلا در بلک لیست خود قرار دهد و برای فصل بعد هم او را نخواهد. در ابتدای فصل هم خیلی‌ها به منصوریان گفتند، با توجه به مصدومیت مکرر وریا بهتر است او را به استقلال نبرد ولی سرمربی آبی‌ها پس از مشورت با یکی از راست‌های استقلال چنین تصمیمی گرفت و حالا هم پشیمان است. شنیده می‌شود، منصوریان حتی جانشین وریا را انتخاب کرده و به احتمال زیاد، مهدی شیری مدافع راست پیکان را به خدمت می‌گیرد. این بازیکن در نفت تهران شاگرد علیرضا منصوریان بود و عملکرد خیلی خوبی هم داشت.

ازجمله بازیکنانی که منصوریان برای فصل جدید روی او هم نظر ندارد، می‌توان به یعقوب کریمی اشاره کرد. سرمربی استقلال از عملکرد او به هیچ وجه راضی نیست و قصد دارد به جای او هم بازیکن دیگری جذب استقلال کند.

ساز جدایی نورافکن

بی‌شک اگر علیرضا منصوریان بفهمد امید نورافکن، هافبک دفاعی 20 ساله استقلال در تلاش است تا از این تیم جدا شود و به باشگاه دیگری برود، شدیدا از دست او شاکی خواهد شد. این بازیکن جوان امسال در استقلال دو روی سکه را دید. در نیم‌فصل اول او بدون آن که با منصوریان هماهنگ کند به اردوی تیم ملی جوانان رفت و مورد غضب سرمربی آبی‌ها قرار گرفت. پس از بازگشت او به اردوی استقلال منصوریان با این بازیکن برخورد سردی داشت و تا پایان نیم‌فصل او را بیرون گذاشت. در نیم فصل دوم منصوریان دست نورافکن را گرفت و به او انگیزه داد. این بازیکن هم پیشرفت کرد و توانست در کنار امید ابراهیمی خوش بدرخشد. منصوریان توقع داشت نورافکن پس از این اتفاقات با دستور او بسادگی قراردادش را تمدید کند ولی این بازیکن در کمال ناباوری علیرضا منصوریان گفته می‌خواهد به خارج از ایران برود و شانس خود را در اروپا امتحان کند!