مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2771354477394638028

دوی امدادی!

سیدعزت‌الله ضرغامی طی دو پست در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از اظهارنظرهای موافق و مخالف شما که نشان از محبت، خونگرمی و دلسوزی شما نسبت به حقیر است سپاسگزارم. با توجه به محتوای اظهارنظرها، لازم دانستم نکاتی را با شما در میان بگذارم.

1ـ پاسخ‌های من در برابر خبرنگاران که «فعلا» تصمیمی برای کاندیداتوری ندارم با اعلام همکاری دیروز با جبهه مردمی انقلاب منافاتی ندارد. در طول ماه‌های گذشته بسیاری از رسانه‌ها بویژه رسانه‌های منتقد من با تاکید بر روی کلمه «فعلا» و «هنوز»، احتمال حضور من را داده بودند ولی قاعدتا تا روز 17 فروردین که تصمیم‌گیری نهایی در مجمع عمومی 3000 نفره مشخص می‌شود، هنوز فاصله هست.

2ـ در این مرحله از فضای سیاسی کشور، موضوع وحدت و انسجام نیروهای انقلاب را بر همه چیز حتی انتخابات ریاست جمهوری ترجیح می‌دهم. نتیجه انتخابات هر چه باشد باید موجب تقویت و افزایش روحیه و توان کار جمعی جبهه مردمی انقلاب باشد.

3ـ برای تمام نامزدهای بالقوه و بالفعل جبهه احترام عمیق قائلم و در موقع خود به نقاط قوت و توانمندی آنان اشاره می‌کنم. آنان می‌توانند یک تیم منسجم و کارآمد برای رئیس‌جمهور آینده باشند.

4ـ تمرکز من بر روی آسیب‌ها و نقاط ضعف مدیریت کلان اجرایی کشور است و قاعدتا منتقد جناب دکتر روحانی و عملکرد فردی و دولت او هستم.

ایشان را رقیب اصلی می‌دانم و تلاش می‌کنم از موضع کارشناسی و اخلاق و ادب سیاسی خارج نشوم.

5 ـ به سیاست «آجر روی آجر» پایبندم و معتقدم دولت‌ها باید کارهای خوب گذشتگان را تکمیل کنند و همچنین سیاست‌ها و عملکردهای ناموفق را متوقف کرده و طرحی نو دراندازند.

6 ـ در روزهای آینده با شما بیشتر صحبت خواهم کرد و از شما توقع همفکری و مشاوره صادقانه و کارشناسی دارم.

ضرغامی در پست دیگری با عنوان «دوی امدادی» نوشت: در پست قبلی گفته بودم: «به سیاست‌ آجر روی آجر پایبندم و معتقدم دولت‌ها باید کارهای خوب گذشتگان را تکمیل کنند و همچنین سیاست‌ها و عملکردهای ناموفق را متوقف کرده و طرحی نو در اندازند.» در مورد این سیاست، موافقان و مخالفان در فضای مجازی بحث کردند.

مهم‌ترین انتقاد مخالفان نفی «انقلابی‌گری» در اجرای این سیاست بود.

پاسخ من این است که مدیریت در یک نظام واحد و مشروع مثل جمهوری اسلامی، شبیه «دوی امدادی» است. زنجیره مدیران باید مکمل هم باشد تا بتوانند با سرعت و قدرت به خط پایان برسند. این سیاست را انقلابی و کارآمد می‌دانم. سیاستی که متاسفانه دولت تدبیر و امید آن را زیر پا گذاشت.

به عنوان مثال، اگر دولت، سیاست «مسکن مهر» را به عنوان حرکتی انقلابی و ضروری برای اقشار کم‌درآمد بدرستی ادامه می‌داد و اشکالات آن را رفع می‌کرد و حتی سرمایه‌گذاری جدیدی برای بهبود و اصلاح آن انجام می داد، امروز پس از گذشت چهار سال وضعیت مسکن خیلی بهتر بود.

در حالی که نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه در بالاترین سطح مسئولان مربوط، کلمات سخیفی در مورد این طرح گفتند که جز ناامیدی مردم چیزی به همراه نداشت.

سوال کردند که آیا شما با این سیاست، برجام را ادامه خواهید داد؟

پاسخ آن است که برجام یک تعهد بین‌المللی است که امضا و تائید نظام پشتوانه آن است. رهبری فرمودند، اگر دشمن آن را پاره کرد، ما آن را آتش می‌زنیم. پس هم کسانی که به شرطی بودن جمله توجه نمی‌کنند و بر اساس آن شوخی و مزاح می‌کنند، کار نادرستی انجام می‌دهند و هم کسانی که فکر می‌کنند باید یکطرفه این پیمان را نقض کرد.

معتقدم پیگیری برجام، سازوکار جدید می‌خواهد. آن هم انقلابی، صریح و بدون تعارف با دشمن.

متاسفانه امروز این بنیه و توانمندی را در آقای روحانی نمی‌بینیم. در این مورد بیشتر خواهم گفت.