مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2771344691028590541

کیفرخواست پرونده قتل‌عام فهرج صادر شد

رئیس کل دادگستری استان کرمان از صدور کیفرخواست پرونده قتل‌عام ده نفر در فهرج کرمان خبر داد.

متهم، داماد 26 ساله خانواده است که 2 دی امسال به دلیل اختلافات خانوادگی به خانه پدرزنش در روستای جهان‌آباد فهرج کرمان رفت و 14 نفر را به رگبار کلاشینکف بست که در پی آن ده نفر از جمله یک کودک، هفت زن و دو مرد کشته شدند. پدرزن، مادرزن، چند نفر از فرزندان و تعدادی از همسایه‌ها که برای عیادت بیمار در خانه حضور داشتند جزو کشته‌ها بودند.

در زمان تیراندازی، همسر متهم هم که دختر خاله اوست در خانه حضور داشت اما متهم هیچ تیری به سمت او شلیک نکرد و فقط فریاد کشید: «تو را نمی‌کشم تا عذاب بکشی و هر روز آرزوی مرگ کنی» اهالی روستای جهان‌آباد که قتل‌ها در آنجا اتفاق افتاده می‌گویند که همسر قاتل پس از حادثه بسیار کم‌حرف شده و مدتی نیز در بیمارستان بستری شده بود. متهم پس از ارتکاب قتل‌ها به ایرانشهر گریخت اما 72 ساعت بعد در محاصره ماموران قرار گرفت. او جوانی 25 ساله را به گروگان گرفت اما ماموران با شلیک گلوله به پایش، او را دستگیر و گروگان را آزاد کردند. متهم در بازجویی‌ها به ارتکاب قتل‌ها با انگیزه اختلافات شخصی اعتراف کرده اما اظهار پشیمانی نکرده است.

پس از سه ماه از گذشت حادثه، کیفرخواست پرونده صادر شده و برای رسیدگی در اختیار شعبه یکم دادگاه کیفری استان کرمان قرار گرفته است. / جام‌جم