مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2771336120192872640
تسهیلات پلیس آگاهی برای مسافران نوروزی

تشکیل پرونده در محل سرقت پیگیری در محل سکونت

جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی از تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: مالباختگان پس از تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می‌توانند ادامه خدمات انتظامی و قضایی خود را از استان محل سکونت‌شان پیگیری کنند.

به گزارش جام‌جم، سردار مسعود منفرد ادامه داد: شهروندان قبل از آن‌که در تدارک یک مسافرت لذتبخش باشند باید به امنیت اموال، خانه و ایمنی خودروی خود نیز توجه و دقت لازم را داشته باشند.

وی افزود: از آنجا که هر ساله در ایام تعطیلات نوروز بر میزان سفرها افزوده شده و احتمال این‌که مسافران اموال و اشیای با ارزش خود را برای استفاده یا اطمینان از امن بودن محل نگهداری، همراه خود داشته باشند متاسفانه این مساله شرایط را برای سوء‌استفاده سارقان فراهم می‌کند.

سردار منفرد تصریح کرد: اغلب موارد این سارقان در اطراف محل استراحت و اقامت مسافران کمین کرده تا با سوء‌استفاده از سهل‌انگاری آنان، اقدام به سرقت اموال آنها کنند.

وی اضافه کرد: از طرفی در مواقعی که از مسافران سرقتی انجام می‌شود آشنا نبودن مالباختگان با موقعیت جغرافیایی وقوع جرم و همچنین عدم امکان حضور طولانی مدت جهت پیگیری شکایت و پرونده خود در استان مقصد باعث می‌شود با مشکلات عدیده‌ای مواجه ‌شوند.

جانشین پلیس آگاهی با اشاره به دستورالعمل تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران به استان‌های سراسر کشور، بیان کرد: به دلیل اهمیت این موضوع برای جلوگیری از سرگردانی مسافران و ایجاد بسترهای لازم، مالباختگان پس از تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می‌توانند ادامه خدمات انتظامی و قضایی خود را از استان محل سکونت خود پیگیری کنند.

وی با بیان این‌که در پیگیری پرونده نیاز به حضور مالباخته در محل وقوع جرم نیست، خاطرنشان کرد: پلیس آگاهی محل سکونت مالباخته نیز با دریافت گزارش سرقت ارسالی از استان محل وقوع، با در دستور کار قرار دادن موضوع و پیگیری‌های لازم جهت کشف اموال سرقتی در صورت شناسایی سارق، شاکی را مطلع می‌کنند.

سردار منفرد ادامه داد: پلیس آگاهی تلاش دارد با انجام این خدمات، مسافران بتوانند بدون دغدغه و با اطمینان سفر خود را ادامه دهند و همچنین مالباخته در کمترین زمان بتواند نتیجه مطلوبی را حاصل کند.

وی تاکید کرد: هر اندازه که هموطنان به نکات پیشگیرانه دقت و توجه داشته باشند، مجرمان در رسیدن به اهداف و خواسته‌های شوم‌شان ناکام خواهند ماند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا با تاکید بر حضور فعال و خدمات کارکنان پلیس آگاهی در ایام نوروز، گفت: تکریم ارباب‌رجوع و خوش‌رفتاری با شهروندان از الزامات این پلیس است اما این مهم در ایام خاص جهت جلب اعتماد و رضایت هموطنان تشدید خواهد شد.