مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2771335170524955523

آتش‌سوزی مرگبار به خاطر عشق یک‌طرفه

عامل آتش‌سوزی عمدی در مشهد که باعث قتل زنی و دختر چهارساله‌اش شده بود، در بازسازی صحنه جنایت جزئیات تازه‌ای از انگیزه‌اش را فاش کرد.

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از بامداد دوشنبه گذشته و به دنبال گزارش آتش‌سوزی در خیابان اسفندیانی به پلیس و آتش‌نشانی آغاز شد. تیم پلیسی پس از حضور در محل متوجه شدند، بر اثر آتش‌سوزی زن 40 ساله و دختر چهار ساله‌اش جان باخته‌اند. پدر خانواده هم خودش را از پنجره به بیرون پرت کرده بود. مرد مجروح به بیمارستان منتقل شد.

با بررسی آپارتمان مشخص شد آتش‌سوزی عمدی بوده و فردی از بیرون خانه با ریختن بنزین،آنجا را به آتش کشیده است. ماموران که با پرونده قتلی روبه‌رو بودند، موضوع را به قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد، بازپرس جنایی مشهد اعلام کردند و با حضور او تحقیقات برای رازگشایی از جنایت آغاز شد.

تیم جنایی برای کشف سرنخی از جنایت به تحقیق از مرد مصدوم پرداختند که او گفت: از مدتی پیش فردی برای من در زندگی مشکلاتی را به وجود آورده بود. یک بار روی ماشینم اسید ریخت و چند بار هم تلفنی مرا تهدید کرد. از سوی دیگر همسرم نیز مدتی بود به من شک داشت و تصور می‌کرد من با زنی ارتباط دارم. مرد مزاحم در آخرین تماس خود مدعی شد که همسرم باعث شد او از من انتقام بگیرد.

شناسایی مرد آتش‌افروز

با این اظهارات، تحقیقات روی ارتباط‌های زن 40 ساله متمرکز شد. تحقیقات نشان داد، این زن با یکی از همکاران خود به نام شهاب 27 ساله تلفنی در ارتباط بوده است. شهاب در کمتر از 24 ساعت دستگیر شد و در بازجویی‌ها منکر قتل شد و گفت: من و زن 40 ساله در اداره‌ای دولتی با هم همکار بودیم و او گاهی با من درد‌ دل می‌کرد و از مشکلاتش در زندگی می‌گفت. هیچ مشکلی با او نداشتم که به‌خاطر آن خانه‌اش را به آتش بکشم.

ماموران که سرنخ‌هایی در دست داشتند که شهاب شب حادثه در حوالی خانه مورد نظر بوده، به تحقیق از او پرداختند که مدعی شد، مقتول به شوهرش شک داشت. او تصور می‌کرد شوهرش با زنی ارتباط دارد و از من خواست آن شب در اطراف خانه اش کشیک بدهم و خانه شان را زیر نظر بگیرم.

قــاضی احمدی‌نژاد کـه بـــا سرنخ‌هایی روبه‌رو بود که شهاب عامل جنایت است به بازجویی از او ادامه داد که سرانجام پسر 27 ساله در دادسرا لب به اعتراف گشود و به قتل اعتراف کرد.

بازسازی صحنه قتل

صبح پنجشنبه شهاب به محل قتل منتقل شد تا در حضور بازپرس جنایی و کارآگاهان صحنه قتل را بازسازی کند. او در جریان تشریح صحنه قتل، جزئیات تازه‌ای از انگیزه‌اش را فاش کرد و گفت: زن 40 ساله همیشه با من درد دل می‌کرد و حرف‌هایش باعث شد به او علاقه‌مند و از شوهرش متنفر شوم. به همین خاطر یک بار ماشین شوهرش را دزدیدم و چند خیابان آن طرف‌تر رها کردم. تلفنی هم تهدیدش کردم. قصدم این بود که دست از آزار همسرش بردارد. زن جوان وقتی فهمید به او علاقه‌مند شده‌ام به ارتباطش به من پایان داد. از سوی دیگر چون ضامن من برای گرفتن وام شده بود و من نمی‌توانستم قسط‌های آن را پرداخت کنم، مرا تحت فشار گذاشته بود که قسط‌ها را پرداخت کنم. شرایط روحی خوبی نداشتم. برای انتقام شب حادثه یک ظرف بنزین تهیه کرده و از راه پارکینگ وارد خانه‌شان شدم. بنزین را روی در ورودی آپارتمان ریختم و فندک کشیدم. وقتی در شعله‌ور شد فرار کردم. من قصد کشتن کسی را نداشتم و فقط می‌خواستم آنها را بترسانم، حالا از کار خود پشیمانم.

پس از تشریح صحنه قتل، مرد جوان راهی زندان شد.